Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok ivartalanított...

A ti cicátok ivartalanított vagy sem?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor miért nem?

Ha igen, akkor miért döntöttetek a műtét mellett?


Mindkét oldal írhat véleményt, mindkettőnek érdekelne az előnye és hátránya is.

Előre is köszi! :)



2016. márc. 17. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Kandúr.

Azért, hogy elkerüljük a nem kívánt szaporulatot (ő is ilyen), valamint semmi szükségünk sincs arra, hogy más kandúrokkal verekedjen (amit megtesz, mert nagyon kemény házőrző:)), meg elcsászkáljon és elüsse az autó. És kövér sem lett, ivartalanított macskáknak való tápot kap.

2016. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő ivartalanított.

Az egyik kandúr, őt már amint lehetett, megműttettük, két okból is: az egyik a lánycica mellette, a másik pedig a jelölgetés elkerülése volt.


A másikat eleinte nem szerettük volna kipakoltatni, gondoltuk, nem jár ki, jó az úgy... aztán lány létére ő is jelölgetni kezdett tüzeléskor... meg ugye az ezzel járó hisztik... szaladtunk a dokihoz :D


Hátrányt eddig nem tapasztaltam. A fiúcska veszettül kedves lett, egész nap a sarkamban lohol, bújik, játszik "férfi" létére is :) Sokan emlegetik, hogy elhíznak, hát ő két év elteltével is áramvonalas, izmos, eszméletlen jól néz ki :))

A leányzó eddig lustácska volt, most ő is egyre többet futkos, játszik, inkább fogy, minthogy hízna.

2016. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ivartalanított.

Indok: Amikor megszelídítette az ember a macskát, felelőssé vált a szaporulatáért is. Ha minden almot megtartanánk, nem találnánk gazdit az összes cicának. Az is kínzás, ha túl sok macskát tartunk egy helyen. Az ember nem szívesen válik gyilkossá, és barbárság is megfojtani, agyonütni a piciket. Élve elásni, vízbe dobni pedig rettenetes kínzás. Az alomgyilkolást a törvény is bünteti.

A fogamzásgátlót bajos rendszeresen adagolni, különben is megviseli a szervezetét az embereknek gyártott tabletta, daganatos is lehet tőle.

Marad, hogy elzárod a macskát, nem érintkezhet ellenkező neműekkel. De akkor is szenvedni fog a késztetéstől.

Az ivartalanítás viszont nem kínzás, az nem rossz a macskának, mert nála ennek nincsenek lelki vetületei. Az ő élete is könnyebbé, kényelmesebbé, biztonságosabbá válik, ráadásul megszűnik vele egy csomó betegség rizikója.

2016. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

Nálunk a fiú igen, a lány nem.


Eleinte adtuk a lánynak a bogyókat,hogy ne legyen kiscica, aztán szerencsétlenségemre elutaztam egy hónapra, vittem a cicákat is, a fiú pedig ott elkezdett jelölni,pedig már 2 éves volt,addig nem csinálta...másnap mentünk a doktorhoz, ivartalanították.


A lány cica azóta nem kap bogyót,amikor ivarzik, sem vészes,nem nyávog hangosan,csak tekereg, hozzá meg nyekereg XD Azért nem ivartalaníttatom,mert egy lány cicának azért nem olyan a menete,mint egy fiúnak, nagyobb seb,több rizikó,plusz anyuméknál rossz tapasztalat maradt utána,mert elvittek 3 lány cicát műteni, estére 1 maradt életben. :'(

2016. márc. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kandúr.

Amikor először jött haza teli sebekkel, elő se mert jönni szinte, akkor úgy gondoltam, hogy ez nem lesz jó hosszútávon. Most már 5 éves boldog cica.

2016. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nőstény cicám van, ivartalanított.

Mikor hozzánk került kicsinek, már akkor is úgy döntöttünk, hogy mindenképp elvisszük a műtétre, mert: így nem kell félni a nem kívánt szaporulatoktól, több súlyos betegséget meg lehet úszni, a tüzeléssel járó kellemetlenségek is elmaradnak...

Egy nagyon szép, okos, kiegyensúlyozott, játékos macsek lett belőle, imádja az egész család! :)

2016. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3 lány cicát ivartalanítottak és 1 maradt életben? Úristen! Azt hogy csinálták? Hentes végezte futószalagon? A lány cicáknál valóban hosszabb a lábadozás, de ha gondos a gazdi, az sem olyan vészes! Másnap már szaladgál. Én egy hosszúujjú pamutpóló ujjából készítettem neki ruhácskát, azt viselte, hogy ne piszkálja a sebet. Sokkal kellemesebb volt neki, mint a gallér.
2016. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nőstény és ivartalanított.

Azért döntöttünk így, mert nem bírtuk nézni, hogy szenved (nekem ne mondja senki, hogy nem szenved, mert de igen), és aludni se tudtunk a nyávogásától, valamint az ivartalanítás jótékony hatásai miatt is (megelőzhetőek betegségek) és kiscicákat sem akartunk.

2016. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem hentes csinálta, hanem a város legjobb!!! állatorvosa, aki meg tudja fizetni,mert ráadásul nem is egy olcsójános, az mindenki hozzá viszi az állatait, mi is előtte 15évig oda vittük a kutyáinkat,mert anyukám tenyésztő volt (nem szaporító), és sose volt semmi említésre méltó dolog. Egészen addig a 3 cicáig. Ja, és az a cica is majdnem elpusztult,anyukám szerencsére eléggé otthon van a témában,mikor látta a másik kettőt,elkezdte infúzióval nyomni (mert nálunk mindig van otthon vészhelyzetre), ő így élte túl, legalábbis valószínűleg csak ezért,mert szegény ő is nagyon odavolt.
2016. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak nőstényeim voltak-vannak (teknőctarkák). Miután anno átéltem egy tüzelést, soha többé nem akartam újra, így mindegyik ivartalanított lett. Nem volt gond a műtétekkel, nem híznak el.
2016. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!