Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt a cicát már lehetetlen...

Ezt a cicát már lehetetlen feladat lenne megszelidíteni?

Figyelt kérdés
jár hozzánk néhány idegen macska, mert anyum rak ki élelmet, nem tudom ezek kóborak lehetnek, vagy valakié a környéken, de méterekre elfutnak ha közel próbálunk menni, annyira kerülik az embert. egy mutatkozott bátrabbnak az utóbbi időben, egy nem teljesen kifejlett macska szerintem. a közelembe édesgettem az utóbbi alkalommal, egyre közelebb dobáltam a szalámit és egész közel jött, mint még soha, annyit tudtam elérni hogy kinyújtottam a karom és úgy elvette tőlem kézből, de annyira bizonytalan volt még így is minden mozdulatomat leste és mikor próbáltam hozzáérni fél métert hátraugrott nem viseli el az érintést hiába próbálkoztam többször. kérdésem lehetséges egy ilyen vad cicát megszelidíteni vagy ennyi lehet a maximum ha nem kiskora óta nevelem csak utólag idegenként tévedt ide?
2016. márc. 25. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
OFF: egyszerúen nincs idegem az ilyen összefolyó, egy mondatból álló millió soros szöveget végigrágni. Miért nem lehet tagolni? És azt ne mondd, hogy "telefon", mert írásjelek azon is vannak. ON
2016. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
el lehet innen fáradni ha nemtetszik, ezt nyugodtan magadban is tarthattad volna de ha jobb hogy így a kérdező orra alá dörgölöd hát legyen örömöd.
2016. márc. 25. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Siman lehetseges. En pont most jartam ugy, hogy azt a felnott macskat, amelyik alapbol azert jart ide, hogy lopja a galambjainkat, annyira megszeliditettem, hogy mostmar lerazni sem tudom, jon utannam.

(pedig csak azert kezdtem neki enni adni, hogy azt egye, ne a madarainkra vadasszon. :)

2016. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem csábítottam, de kertészkedés közben a szomszéd macskák állandóan átjönnek hozzám, hogy legyen társaságuk. Ha nagyon nyávognak, enni is adok nekik. Sosem csábítottam őket, de most is a hagyma duggatása közben ott törleszkedtek a kezembe meg a kabátomba és dorombolva lebzseltek körülöttem, simogattatták magukat és figyelték mit csinálok.
2016. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
annyit elértem hogy sokkal többet van a közelben, akár ajtó elé is leül, és talán egy árnyalatnyival könnyebb megsimogatni de semmiféle visszajelzés, dorombolás nem jön. nyávogni sem szokott egyáltalán, egyszer hallottam tőle egy kis hangfoszlányt, de semmi konkrét
2016. máj. 23. 22:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet szelidíteni, türelem kell hozzá.

Csak adj neki enni, lehetőleg mindennap ugyanabban az időben, akkor már várni fog rád.


Ne közelíts felé, hagyd, hogy ő közeledjen. Jobb ha miután leteszed az ételt, legugolsz, akkor bátrabb lesz (képzeld el milyen óriás vagy a szemében állva).


Ne nézd erősen, az fenyegető nekik! Ha találkozna a tekintetetek inkább nézz félre, vagy hunyd le a szemed egy két másodpercre.


Megpróbálhatod egyre közelebbről etetni de ha látszik, hogy ideges még akkor ne erőltesd, inkább várj még egy két napot ugyanabból a távolságból.


És ne is próbálj hozzányúlni, inkább csak gugolva nyújtsd ki lazán a nyitott kezedet az irányába és ne mozgasd. Hagyd, hogy ő közelítsen. Ha már lesz bátorsága, megszaglássza majd az ujjadat. De még ekkor se nyúlj utána! Ha elmegy ismételd ugyanúgy a következő napon. Egyszer majd a szaglászás után saját magától fogja a fejét a kezedhez dörgölni, akkor megsimogathatod, de csak finoman.


Ha türelmes vagy előbb utóbb magához enged majd, sőt lehet, hogy a többi cica is megszelidül.

Sok sikert hozzá :).

2016. máj. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!