Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak?...

Mi baja lehet a macskámnak? Miért nem eszik?

Figyelt kérdés
A macskám nem eszik már (nagyon) lassacskán egy hete. Először azt vettük észre hogy a konzevres kaját próbálgatja, majd otthagyja, és nem hajlandó enni. Azt hittük hogy ez egy hiszti. De semmit sem evett. Adtunk neki túrót, vajat, de megintcsak az volt, hogy elkezdte és ha nagyobb falat került a szájáva akkor felmordult és elszaladt. Csak tejet ivott, bár tudjuk, hogy nem kéne, de egyszerűen nincs más. Aztán a szájába néztem, hátha a foga rossz. Elvittük állatorvoshoz, de azt mondta a fogainak semmi baja nincs. Féreghajtót adott, de kb csak a háromnegyedét ette meg. (Természetesen elkevertem májkrémben.) Pár napig sikerült etetni nagyon apró virslidarabokkal, májkrémmel, de már azt sem eszi. Csak egy kis tejet iszik. A viselkedése nem nagyon változott, egészen tegnapig. Tegnap amikor behoztuk a házba (mert kinti-benti macska) akkor mindig sötét helyekre ment, pedig a fotelban szokott velünk lenni. Veszett lenne? Végülis párzási időszak van, és sok kandúr jár ide, bár a ez a cicunk ivartalanított. De nagyon sokat van bent, akkor hogy kapott el bármit? Mi betegek lehetünk? Dagasztáskor megkarmolta a combom, lehet bajom? (Tegnap óta kint van inkább.)

2016. márc. 26. 18:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem lázas, nincs kitapintható elváltozása, és amúgy a viselkedése kint szinte teljesen normális. Csak be szeretne jönni, meg egy kicsit úgy tűnik kevesebbet mozog, kevesebb az energiája de ezt az alacsony táplálékbevitelnek tudom be. Segítsetek, amikor vittem akkor már evett virslit, do most megint semmi tegnap óta, és keddig állatorvoshoz sem tudom vinni, mit csináljak??
2016. márc. 26. 18:31
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy veszett lenne, de megjegyzem, kijáró cicát be kellene oltatni veszettség ellen, mert ugyan nem kötelező, mint a kutyáknál, de a cicák mindenfelé elcsavarognak, ezért még nagyobb veszélyben vannak, mint a kutyák.

Ha kicsit eszik, iszik, akkor talán várhatsz keddig, de ha SEMMIT nem eszik, akkor nem biztos. Ez esetben ügyeletes állatorvost keress, és vidd el oda.

Bármi egyéb betegsége is lehet, és amire sokszor nem gondolunk: fájhat a foga, be lehet gyulladva. A fájdalom miatt ilyenkor sem esznek! De persze ez csak tipp, ezer már baja lehet.

Minél előbb állatorvos!

A karmolástól valószínűleg nem lesz bajod, a legtöbb állatbetegség emberre nem fertőz (mondjuk a veszettség az igen).

2016. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fogára tippeltem én is, de az állatorvos multkor azt mondta hogy nincs a fogával baj. Ezért arra gondoltam, hogy mivan ha nem tud nyelni (bár tejet kicsit ugye iszik) és ebből következtettem veszettségre. Azon kívűl, hogy egy kicsit megfogyott, teljesen normálisan néz ki, talán mintha hullana egy minimálisan a szőre, de most jön a vedlési időszak. Köszönöm a válaszod, ha oda jutunk mindenképp oltatjuk. :(
2016. márc. 26. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Még egy tipp: ha inni iszik (tejet), akkor próbálj neki adni nyers tojássárgáját egy kis tejjel elhabarva. Abban is van némi tápanyag.

De tényleg jobb lenne, ha meg tudnátok nézetni ügyeletes dokival, mert a cicáknál elég veszélyes, ha napokig nem esznek. :(

2016. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma már egy egész virslit megevett, természetesen feldarabolva. A tojásos tejet nem itta meg egészen, de legalább ivott belőle. :) Köszönöm a tippet.
2016. márc. 27. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem, rendbejön, de azért kedden mindenképpen mutasd meg orvosnak, és ha egészséges, érdemes őt beoltatni. Ha megteheted, akkor cicabetegségek ellen is.
2016. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ezt nem én írtam!!
2016. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!