Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nagyon beteg,...

A macskám nagyon beteg, segítsen valaki!?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődött h elkezdett hányni...sokat..végül már csak ilyen fehér habos trutyikat hányt..6 napja nem eszik,3 napja nem is iszik..anyukám szemcseppentővel próbálja itatni de alig tudja mert a macskám már undorodik a víztől is..már nagyon lesoványodott..8 hónapos...anyukám ápolónő..kötöttünk rá infúziót..meg gyógyszereket is kapott...mit tehetnénk még érte h jobban legyen? Valakivel történt hasonló? ha igen mit csináltak? v ha 1 állatorvos olvassa ezt akkor mit javasol?
2016. márc. 30. 00:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor el kell vinni rendetlenhez. Basszus, komolyan, valami fogalma csak lenne rola, hogy mi lehet... Sokkal jobb, mint a othoni kiserletezes.
2016. márc. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez hihetetlen.

Ilyenkor nem kell 6 napig várni, hanem el kell vinni állatorvoshoz. Akár "rendetlenhez" is.

Milyen gyógyszereket kapott, ha azt sem tudjátok, mi a baja?!


Sajnos, ha nem kap sürgősen orvosi kezelést, el fog pusztulni.

2016. márc. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok baja lehet,mindenképpen állatorvoshoz kell menni, plusz irány az állatpatika, ott tudsz venni macskának olyan pasztát,amiben minden ásványi só,vitamin benne van,ami a létfenntartáshoz szükséges, drága, de nagyon megéri. De mindenképp vidd el állatorvoshoz, mert persze,egy állatnál sokkal nehezebb megállapítani,hogy mi a baja, mert szerencsétlen nem tudja megmondani,hol fáj. Lehet akár sárgaság is,amit nagyon könnyen ki lehet kezelni,ha felismerik,de nagyon sok más is lehet! Azonnal vidd állatorvoshoz, legalább a lelkiismereted legyen tiszta,hogy minden tőled telhetőt megtettél érte!
2016. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem pl volt olyan is,hogy nem volt pénzem,de elvittem, megmondtam,hogy ez a helyzet, következő hónapban kifizetem,csak segítsenek, 40.000re rúgott a kezelés,de segítettek rossz szó nélkül.
2016. márc. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen kérlek, ne tartsatok semmilyen állatot a jövőben! Mielőtt választunk egy érző lényt a családunkba, végiggondoljuk, ha baja lesz, kihez fordulunk. És nem csak iskola/munkahely után, hanem akár éjjel, hétvégén stb. És ha nem futja a költségekre, be sem vállaljuk az állatot. A felelős emberek így gondolkodnak!
2016. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs a környéken normális orvos, akkor elviszed máshova... Tényleg nem értem, ha te szenvednél 6 napja, nyilván elmennél egy jó orvoshoz, mindegy hogy hol van nem? Ha nincs autó, felülsz egy buszra és elviszed, nem nézed napokon keresztül ahogy szép lassan elpusztul... De ha ennyi ideig hagytátok szenvedni, lehet, hogy már a legjobb orvos se tudja megmenteni.

Az meg a másik, ha a környéken nincs szimpatikus orvos, akkor még ha egészséges is a cica, keresni kell egy olyat, akihez szívesen elviszed majd, hogy amikor már baj van, ne azon kelljen agyalni, hogy hova vigyétek, hanem legyen egy biztos doki kéznél.

2016. márc. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett hogy asszisztáltok a haláltusájához szerencsétlen macskának esetleg megpróbálhatnátok egy állatorvoshoz elvinni, aki tudja is hogy mi baja és esélyt adhat a gyógyulásra.

Azzal hogy otthon hasraütésre beadtok neki gyógyszereket az nem fogja megoldani a problémát, maximum a tüneteket enyhíti, ha enyhíti vagy még ront is a helyzeten.

Értem én, hogy anyukád ápolónő, de nem állatorvos és nem is mindenható. Jó lenne ha ezt végre ő is és te is belátnátok.

Az egyetlen valódi segítség amit a macskáért tehettek, hogy orvoshoz viszitek. Minden más kegyetlenség és felelőtlenség, hiába szereted.

A lakóhelyed közelében levő akármilyen orvos megteszi. Nem tudom mitől gondolod, hogy rossz az a doki, aki ott van, de nálatok biztos jobban ért hozzá.

Másik lehetőség, hogy messzebbi orvoshoz viszed autóval/taxival/busszal/vonattal/hajóval/helikopterrel/motorcsónakkal stb. Nem hiszem, hogy a civilizációtól teljesen elszigetelt dzsungel közepén éltek és minden más esetben ezek megoldhatóak.

De ha sajnáljátok az időt erre, akkor van olyan állatorvos, ami házhoz megy szükség esetén, viszont ez drágább mintha ti vinnétek értelemszerűen.

Viszont az a gyanúm hogy anyukád sajnálja a pénzt a macska gyógyítására Úgyhogy valószínűleg hiába írjuk le százan százszor hogy orvoshoz kell vinni szerencsétlen macskát, mert ő behúzta a kézi féket és eldöntötte hogy vagy megszereli házilag vagy végignezi a halálát... De remélem nincs igazam.

Ha valóban a pénz a probléma akkor még mindig kölcsön lehet kérni szomszédtól/rokontól/munkatárstól vagy az állatorvosnak lehet jelezni, hogy később fizetnél, hátha megoldható.

Jó lenne ha megírnád mi a valódi oka annak hogy nem viszitek orvoshoz és miért otthon kísérleteztek rajta mint?

2016. márc. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jobban lett a kiscicád?
2016. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Most jön az, hogy: "képzeljétek, már semmi baja, eszik. iszik, játszik" :( Mikor valakit ennyien "helyretesznek", ez szokott lenni a beírás. Bár ne így lenne, és még csak az sem, hogy "sajnos, meghalt".
2016. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!