Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne csinálni a cicámma...

Mit lehetne csinálni a cicámmal? Nem hagyja aludni a családot.

Figyelt kérdés

Nagyjából 8 hónapos fiú macska, de nem hagyja éjszaka aludni a csaladot. 5 hónapja van nálunk, de a probléma szinte mindennapos. A szüleim nem szeretik ha szobába van a macska, így a nappaliba alszik éjszaka, egy kis párnázott helyen, amit egyébként nagyon szeret. Mikor lefekszünk este, lefekszik ő is, el is alszik. De! 1-2 óra múlva felébred. Általába éjfél-1 óra körül. Ilyenkor hosszú percekig hangosan nyávog, de visszafekszik. Viszont 3-4 körül a hangos nyávogás mellett(amire alapbol felébred mindenki) elkezd ugrálni (asztal, szekrény meg minden között), van hogy a kanapén mászít karommal, van hogy kaparja, pedig van kaparófája.. van hogy a nappaliba lébő tárgyakat buritja fel, a függönyön mászik, letépi..(bár ez hála az égnek egyre ritkább) és ilyenkor mindenkit felébreszt, és egyszerűen nem lehet vele mit csinálni.

Ha esetleg túllendülnénk ezen, az "éjszaka fénypontján", akkor sem alszik el, mert lehet hétvége/hétköznap, 5-fél 6 körül a cica végleg felkel. ilyenkor nincs mit tenni, vagy felkel hozzá valaki, játszik vele stb, vagy nyávog tovább...

Fogalmunk nincsen mit lehetne tenni. Imádom a cicám, de édesapám, aki korán jár dolgozni, meg anyu is már nehezen tűrik, meg persze már én is hisz iskolába járok, ahova korán kelek, de így hulla fáradtan megyek..

Köszönök minden tanácsot!


2016. ápr. 7. 04:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivarérett lett biztosan az a baja. Én nemrég 2 lànycicával jártam ezt végig, ők ráadásul mindent lepipiltek, üvöltve nyávogtak. Amint lehetett ivartalanittattuk, azóta jó cicák.
2016. ápr. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás.
2016. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen a bioritmusa. Az én IVARTALANÍTOTT cicám is ilyen.
2016. ápr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül, hasonló volt nálam is. Ivartalanítva lett és megengedtem, hogy velem aludjon. Minden este, szigorúan megnéz közelről, majd a lábamhoz lefekszik. Addig nem kel fel, még én fel nem kelek. Csak WC-re siet ki és már fekszik is vissza. Na meg figyelembe veszem, mikor szeretne játszani. Olyankor lefárasztom úgy, hogy elterül és kilóg a nyelve is:)) Utána, nagyon jókat alszik, hosszú órákon át:)
2016. ápr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor elkezd parádézni kirakod, vagy bezárod a fürdőbe esetleg. Majd reggel beengeded. Párszor eljátszod és nem lesz gond
2016. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na nálunk pont ezért alszik a fürdőszobában éjszaka. Amúgy látom reggel, hogy ott is mászkál mindenfelé, de legalább minket nem zavar :)
2016. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!