Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves lány cicánk, szeretném ivartalanítani, de mellette van egy két és fél évesem, aki néhanapján, ritkán kicsit csúnyán fogja meg.. Hiába figyelünk, van amikor elkerülhetetlen hogy így fogja meg a cicát. Arra gondoltam, hogy addig míg a kisfiam is jobban megértené, hogy a cicához másképpen viszonyulunk, fogamzásgátlót adnék neki. Beszéltem állatorvossal aki azt mondta, hogy hosszabb ideig ne adjak neki, maximum másfél évig. De ez már elég lenne arra hogy a gyerek a műtétig "beérjen". Mert azért csak egy hasi műtét a cicának, nem kéne szerintem akkor hogy a gyerek is akaratlanul, de bántsa. Félnék most hogy felszakadnak a varratok, vagy valami. Jó ötlet ez így?

2016. ápr. 18. 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%

Egy két és fél éves gyerek még nem érti meg azt, hogy miért árt a macskának az, hogy ő ölelgeti, szeretgeti. Eltiltani a macskától lehet, de azt megértetni vele, hogy ha megöleli, akkor mekkora szorítóerővel teheti, azt nem lehet. Az ő fejében még egy állat nem sokban különbözik a plüssállatkáitól, csak annyiban, hogy a macska mozog. És ez nem neveletlenség kérdése, egyszerűen nem lehet egy gyerektől olyan értést elvárni, amire még nem képes.


A kérdésre válaszolva: arra az egy hétre el kell különíteni őket egymástól, akár kennelben is lábadozhat a cica, vagy egy másik helyiségben, vagy rokonoknál.

2016. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért mert nem azt a választ kaptad amire számítottál, nem kell hisztizni. Senki se mondta, hogy olyan neveletlen a gyereked, hogy kínozza az állatokat. Hanem csak arról van szó, hogy értelmesen meg lehet magyarázni és meg lehet tanítani egy ekkora gyereknek, hogy mit mikor szabad és mikor nem egy beteg macskával csinálni. Ha nem sikerül az már nem a gyerek hibája (ha csak nincs róla papírja, de ahogy írták valószínűleg nem ez a helyzet)
2016. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer leírom: két és fél éves gyereknek meg lehet magyarázni, de ő nem fogja megérteni.


Egy macskamentő alapítvány önkéntese vagyok, ők eddig több száz macskát adtak örökbe, tehát van némi tapasztalatuk. 3 évnél fiatalabb gyerek mellé csak nagyon nyugodt macskát adnak. Olyan macskát, aki nem tűri a gyömöszölést, nyomorgatást, és adott esetben ennek a karmaival ad nyomatékot, nem adnak oda olyan családhoz, ahol 3, de inkább 4 évnél fiatalabb gyerek van.

Egy két és fél éves gyerek nem egy kis méretű felnőtt. neki egész más a gondolkodása, és meg lehet ugyan félemlíteni, hogy baj lesz, ha a macskához nyúl, de az értelmére apellálni teljesen felesleges, mert nem fog tudni különbséget tenni a plüsscica, és az élő között.

2016. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Jah dehogynem tud különbséget tenni. Érdekes mindegyik kisgyerek a közelemben úgy volt tanítva, hogy nem nyúzta a macskákat. Egy éves is olyan finoman nyúlt hozzá. MINDIG. Egy két és fél évesnek simán meg lehet tanítani, hogy hogy kell macskázni. Senki nem arra apellál, hogy megértse mi az az ivartalanítási műtét. El kell mondani, hogy beteg a cica, azt kész. Továbbiakban meg nem engedni, hogy szeretetből nagyon megszorítsa stb. Azt eddig sem lett volna szabad.
2016. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

akkor elmondom mégegyszer.

A családja igen is meg tudja tanítani és kész. Ha nem, akkor a szülő vagy nem akarja, vagy nem képes rá. Esetleg már a megelőző két és fél évben sem úgy fejlesztette a gyereket ahogy kell

2016. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Eddig sem volt engedve, hogy szorítva ölelje.. De néha-néha elfelejtkezik magáról, és akkor kezdené szorosan ölelgetni. Ezt eddig sem hagytam, mindig szépen nyúl hozzá, de írtam is, hogy néha túlzásba viszi a szeretetét. Nagyon ritkán történik ilyen, de azt is megállitom, vagy én, vagy az Apja. Csak ugye, ha a műtét után csinálja, akár pár másodpercig, míg én intzkedek ezügyben.... Hisztizni meg nem hisztizek, csak felcsaptátok hirtelen az agyamat, hogy leírtam érthetően hogy csak ritkán csinálja, egyből bántja meg nyúzza a macskát. Nem így van, erre kaptam fel a vizet.
2016. ápr. 20. 08:27
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, egy két és fél éves gyereknek sok mindent meg lehet magyarázni, meg lehet tanítani. De!

Tegye fel a kezét, aki azt mondja, hogy nyugodt lélekkel egyedül hagy egy ilyen korú gyereket a kilencedik emeleten, nyitott ablak mellet, mert ELMAGYARÁZTA neki, hogy az ablakon nem szabad kiugrani. Vagy aki nem tesz vakdugót a konnektorba, mert a két és fél évesének ELMAGYARÁZTA, hogy nem szabad a kötőtűt bedugdosni a konnektorba. Vagy magára hagyja egy égő gyertyával, mert ELMAGYARÁZTA neki, hogy a tűzzel nem szabad játszani.

Nagyjából ez van a macskával is. A kérdező elmagyarázta neki, hogy nem szabad gyömöszölni, a gyerek meg is értette, na de könyörgöm, két és fél éves. Bármelyik pillanatban belefelejtkezhet a szeretetbe úgy, hogy annak végzetes következményei lehetnek.

2016. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt a két hetet nem tudod úgy megoldani, amíg benne van a varrat a macskában, hogy ezek a ritka alkalmak amikor "megfeledkezik magáról" a gyerek, az ne essen bele ebbe a két hétbe? Gondolom mindig felügyelet alatt van a gyereked, nem? Én nem értem, hogy mi a probléma.
2016. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!