Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cicám műtét utáni...

Nőstény cicám műtét utáni sebét nem ragasztották le, és gallért sem kapott. Kell-e félnünk attól, hogy elfertőződik a sebe? Meddig tart a fájdalma?

Figyelt kérdés
Ez az első műtét utáni napunk, lehet, hogy túlaggódom, de úgy érzem, soha nem lesz vége ennek a pár napnak. :(
2010. ápr. 6. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem gallér mindenképpen kéne rá, hogy ne piszkálja a varratokat. Ingerli, hogy ott vannak és nyalogatja, harapdálja, így nem tud gyógyulni a seb, fel is szakadhat.

Az állatorvos nem mondott arról semmit, hogy mért nem kap a cica gallért?

Gallért Te is tudsz venni. Én pl Fresnapfban láttam pár napja. Szerintem tegyél rá egyet. Rosszat nem csinálsz vele. Igaz a cicát lehet, hogy zavarni fogja, de ez még mindig a kisebbik rossz, mintha a sebével lenne valami gond.

2010. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! Ez anno az én kérdésem volt, hátha segít.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__637870-kedve..

A cicusom vagy 2 óráig bírta a gallért magán. Aztán le kellett szedni, mert a földhöz verte magát a gallér miatt. Miután leszedtük, elbújt az asztal mögé, és 1 hétig ki sem bújt. A sebet nem bántotta, nem volt semmi baj.(nem volt leragasztva sem)

2010. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem kell leragasztani, az én cicámnak be volt fújva valami ezüst színű folyadékkal.

Gallér kellett a cicámra, mert mikor nem volt rajta, tépte a varatot

2010. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám is múlt hét csütörtökön lett műtve. Ő sem kapott semmit, de nem is bántja a sebét. Nekem mutogatja, hogy mi történt a pocijával! :) A fájdalma el fog múlni szerintem már holnapra!
2010. ápr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Az én cicámat 2 hónapja műtötték és ő is kapott a hasára ilyen ezüstös anyagot. Ennek olyan furcsa szaga is volt.

Ugyan az én cicám sem rajongott a gallérért, de inkább ráraktuk, minthogy itthon a szemünk láttára vérezzen el.

Persze ha meg tudjátok oldani, hogy valaki a nap minden percében figyelje a macskát 24 órán keresztül és ne engedje a sebéhez, akkor nem kell gallér.

2010. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobban van már a cicád?
2010. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdést Pamacs nevében is :) Sokkal jobban van már, ma már evett is egy kicsit, és kezd újra a régi lenni. Dorombol, jön hozzánk, és újra minden iránt érdeklődik. Most már megnyugodtam! Köszi mindenkinek, aki a válaszaival segített nekünk!!!
2010. ápr. 8. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!