Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenitek babátok ekcémás...

Mivel kenitek babátok ekcémás foltjait? Csak hétfőn tudunk dokihoz menni és egyre csúnyább, és félek, hogy elfertőződik

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyi idős? Ha nem túl nagy területen van a folt és nem csecsemő korú a babád, akkor segíthet a Flucinar kenőcs ( bár ez is recept köteles, de ha van otthon akkor jó), de csak nagyon óvatosan, mert szteroid tartalmú ha jól tudom.( Sokáig szenvedtem ekcémától, nekem ez mindig segített) Ezen felül ne ázzatok a fürdőkádban, inkább csak zuhi és utána jó alapos krémezés. A gyógyszertárba rengeteg kencét lehet kapni ekcémás gyerkőcökre, a fürdetőtől a testápolóig. JA! És hidrophillal fürödjetek vagy valami gyógyszetári cuccal, ne a bolti illatosított vackokkal!

Még valami. Valószínű, hogy valamire allergiás a babód, akár öblítő vagy valamilyen kajcsira.Próbál kiszűrni az allergén dolgokat.

Nálunk is épp ez zajlik, megörökölte a kicsim :-/

2010. ápr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2-3 hónapos korban használtuk: BABE pediatric hidratáló testápoló atópiás bőrre. Kb 4000 Ft, de sokáig elég. Mégsem szteroidos, és nekünk sokat segített.
2010. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok: még annyit, hogy én kiiktattam az étrendemből a tejet, tejtermékeket és a tojást. Egyértelműen megfigyelhető volt ennek a hatása.
2010. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
10 hónapos és a könyökhajlatában van kb 1 cm átmérőjű, gyógyszertári fürdetőt használunk.
2010. ápr. 22. 09:18
 5/5 A kérdező kommentje:
és már alig szopizik, viszont sok joghurtot eszik kb 2 hónapja
2010. ápr. 22. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!