Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nagyon válogatós,...

A macskám nagyon válogatós, lassan semmit sem eszik meg. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
lehet lepontozni, de a macska akkor lesz nagyon válogatós ha a gazda hagyja és nem következetes. Alapvető ,hogy teli tál mellett egy sem fog éhen veszni, csak kitartónak kell lenni ,akár napokig nem adni neki mást,és nem rohanni azonnal mást vásárolni a macskának,ha az éppen elfordul az ételtől. Mert az ő szemszögéből beidomított téged hogy állandóan újabb dolgokat hordj elé,ha éppen úgy tartja kedve és megrázza a lábát..
2016. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. Semmit nem eszik meg a macskánk, se konzerv, se táp, se szalámi, se sonka, se sült hús stb. Egész nap követ bennünket, hogy adjunk neki enni, és ha mi eszünk folyton odaül az asztalhoz. Hiába hagyjuk figyelmen kívül, több, mint egy éve ezt csinálja.
2016. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Asztaltól el kell kergetni ,nem jó ha kunyerál és ha leesik egy egy falat az csak megerősíti hogy érdemes kunyerálni. De azért ha él és jön megy a macska akkor csak eszik valamit,még ha az nem tűnik soknak,de lehet elég a szervezetének.


Érdemes időhöz is szoktatni ,ha nem eszi meg az ételt 1órán belül akkor elvenni előle aztán másnap frisset elérakni és így tovább. Az éhség fog győzni ,csak az a baj hogy a macskák türelme és állhatatossága sokszor jóval nagyobb, mint a gazdájuké.

2016. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
El van kényeztetve a cicuka. :)Volt a macskánknak egy kedvenc száraz tápja. Egyszer nem lehetett kapni, így hát vettünk más márkájút. Nem evett egy falatot sem belőle. Sem semmilyen másikból. Meguntam, ott hagytam a tálkájában a kaját, majd eszik ha igazán éhes lesz. Négy napig hozzá sem nyúlt, addig nem evett semmit sem, persze mászkált utánunk, hogy etessük meg. Ötödik nap nekiült és mindet megette. Azóta egyáltalán nem válogatós. :)
2016. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdemes ilyenkor arra is gondolni, hogy nincs-e fájdalma a cicának (fogfájás, ínygyulladás például), mert azért is lehet, hogy ugyan éhes, de nem eszik.
2016. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt csináljuk már hónapok óta, hogy nem adunk neki, de akkor sem bír magával. Addig nyavalyog, addig nyávog és követ, még anyám meg nem sajnálja és nem ad neki. Én nem szoktam. Ő szoktatta rá a jutalomfalatra, hiába mondtuk neki, hogy ne vegyen, mert lassan semmit nem eszik meg a jutalomfalaton kívül nem hallgatott ránk, csak vett. Mostmár azért csak nem veszi, egy ideig a jutalomfalatot bele kellett keverni a tápjába, így szoktattuk le róla. Régen megette a nyers húst, nagyon imádta, még a zsíros részét is, ma már a színhúst sem eszi mag, csak ha meg van főzve. Mindig felmászkál az asztalra, konyhapultra, hiába lökdösöm le és tudatom vele, hogy az macskának tiltott terület akkor is felugrik, csak éppen titokban. Ha bemegyek a konyhába, meglát, hirtelen leugrik. Képes levenni az asztalról pl a sült csirkecombot, ha nem tesszük el.
2016. ápr. 20. 15:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kéne jutalomfalatot adni neki. Nem tudom mi van ezekben a Drimiz meg ilyenekben, de nagyon rákattannak... Vegyél egy normális minőségű tápot (nem friszkiz stb) azt adni neki megszokott időben. Ha nem eszi meg mondjuk egy órán át akkor visszaönteni (hogy ne száradjon ki). Fontos, hogy valami légmentesen záródóban tárold a száraz tápot. Délután megint megpróbálni. Szerintem kb 4 nap után enni fog. (ha anyukád nem tömi közben jutalomfalattal)
2016. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Régebben az én macskáim nem nagyon bírták a száraz macskakaját. Nem tudom mivel eteted a tiédet, de ha pl szárazat adsz neki, önts rá egy kis tejet, az enyéimnél az vált be. Egy idő után aztán már tej nélkül is megeszi, ha minden jól megy.
2016. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Kettes válaszoló, nem trollkodik veled egy kicsit a macskád? :D
2016. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nagy troll. Baromi idegesítő. :D
2016. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!