Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a megoldás? 22 hónapos...

Mi a megoldás? 22 hónapos fiam szinte alig eszik valamit, borzasztó finnyás, válogatós?

Figyelt kérdés
Még azokanál az ételeknél, amiket szeret is, az első falatot úgy kell beleerőszakolnom a szájába. Amit még nem evett, nem hajladó megkóstolni. Fehér színű kaják pedig szóba sem jöhetnek nála. Tejet például hónapok óta nem iszik. Már nagyon elegem van. Minden jótanácsot szívesen vennék!
2011. febr. 19. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hú,mintha az én fiamról írtál volna...Én is tanácstalan vagyok:(Tejet csak kakaónak megcsinálva iszik,tejfölös kaja szóba se jöhet,amit még nem evett,meg sem kóstólja...Én is várom a válaszokat.
2011. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is tettem már fel ilyen kérdést régebben,de amiket ajánlottak trükkök,praktikák,már mind túl voltunk.A dokink is csak pislog nagyokat,mivel semmi baja egészségileg a gyereknek.De ha egyszer még csak nem is hajlandó megkóstolni újdonságokat,mit lehetne vele ugyan csinálni?Sokan mondták,hogy majd az oviban aztán így meg úgy megváltozik.Persze.Az ovis kaját el sem fogadja.Még amit itthon meg is eszik,azt sem.Még csak egy kiflit sem.Mert az ovis.Úgyhogy tanáccsal én sem igen szolgálhatok,én egy éves korától küzdök ezzel,most három és fél éves a fiam.A doki azt mondta még,hogy amig szépen fejlődik nincs gond.Adok neki vitamint,ezt is a doki mondta,hogy legalább valami vitaminpótlás legyen,ha már ilyen kevés féle kaját hajlandó megenni.
2011. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tejet sajnos semmilyen formában nem issza, de naponta kap 2 joghurtot meg ha pudingot csinálok azt megeszi. Az a bajom, hogy annyira nem tudok már mit főzni. Én meg babát várok, tehát fontos lenne a kiegyensúlyozott, változatos étrend. De kétfélét főzni naponta...
2011. febr. 19. 21:33
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen.3 hónapig tartott.ő nem válogatott hanem gyakorlatilag semmit nem evett.A doki szerint minden gyerek átesik ezen.először én is próbálkoztam százféle praktikával.aztán abbahagytam.Megfőztem,elétettem ha nem kért,mehetett,de 2 óráig utána semmi,se joghurt se gyümölcs semmi.kaja mellett csak nem hal éhen egy gyerek.aztán egyszer csak elkezdett enni.ő kérte a kaját.nagyon nehéz volt megállnom,de muszáj volt.
2011. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
szia én kisfiam is így evett, elmentünk bölcsibe és azóta mindent megeszik :) addig szinte semmit...
2011. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Fiam 2 éves múlt, most 3 hete kezdte el, hogy "fénnyel táplálkozik".

Eddig szuperul ette a főzelékeket is, meg úgy mindent.Egy-két mumus kajája volt csak, de azt nem is eröltettem. Tejet, kakaót másfél éves kora óta nem volt hajlandó meginni, joghurtokat ette, most már azt sem.

Én már kezdem megunni, hogy naponta 4-5 kis mennyiségű kaját csináljak neki, úgy hogy ez már így nem mehet tovább. A túróstésztát mindig megeszi, de nem kaphat miden nap azt :)

Viszont ami nálunk "nagyjából" bevált, hogy minden kaja mellé adok neki kovászos uborkát, (kis mennyiségben) mert tudom, ha azt meglátja akkor kábé mindent tudok neki mellé adni. Mondjuk bableves mellé elég furcsa, tudom, de már én is ki vagyok attól, hogy nem eszik.

Kakaót mostanában úgy próbáltam neki adni, hogy szívószállal, így van benne egy kis "móka" is, de egy-két decinél többet így sem iszik meg naponta.


Tudom hogy nem fog éhen halni, se a tiéd, se az enyém de együtt érzek veled, mert idegesítő, hogy nem eszik a gyereked.


Ja a másik, nálunk is az első falatokkal vannak gondok, sőt, öklendezik mindentől. Ilyenkor én a hajamat tépem.


Van kedvenc kajája?


Tudom tanácsot én sem tudtam adni, remélem valaki gyakorlottabb, és megírja neked a frankót.


szép napot

N

2011. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen voltam kiskoromba.Csak kólát voltam hajlandó meginni,és csak főzelékeket ettem.Aztán olyan 7 éves korom óta nincs olyan étel amire azt mondanám hogy nem eszem meg.
2011. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

lányom dettó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

ezt a kérdést én írtam ki,válaszok hátha segítenek

2011. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nállunk is ez volt .. bérescsepp+ cebion csepp.. doktornőnk ajánlotta csodákat tett ...... velünk.---
2011. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, jó tudni, hogy vannak sorstársak és nem én rontottam el nagyon valamit:)
2011. febr. 20. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!