Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?

Meeko2422 kérdése:

Mi lehet a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

Fehér kan cicám van,4 éves.Születése óta látom,hogy más mint a többi cica.. nagyon mohón evett kiskorától és minden falatot kisajátított a többi cicától is.Alig nyelte le az első falatot jött a következő.Aztán kb. 1 éve elkezdett köhögni.Mélyről érkező köhögésnek mondanám és általában akkor,amikor eszik... de van,hogy máskor is.. öklendezni is szokott.Egyre jobban fogy és nem tudja megenni az ételt amit adok neki sokszor.Kerti cica,falun élek és a szüleim nem szokták állatorvoshoz vinni a macskákat.. elég sok van belőlük,a szomszéddal együtt neveljük őket és úgy van 23. Ez a cica azonban nem közlekedik a többiekkel.


Van valami tippetek,hogy mi baja lehet? :/ Féltem őt nagyon,de a szüleim nem hajlandóak állatorvosra pénzt költeni.. valahol meg is értem őket,de nagyon féltem a cicám......


Előre is köszönöm a válaszaitokat



2016. ápr. 22. 13:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzáírni,hogy fehér szőre kezd barnulni... a mancsa felett és a lábai hajlatainál
2016. ápr. 22. 13:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért érted megy anyukádék viselkedését. Egy állat költségekkel, felelősséggel jár. Ami azt jelenti, hogyha beteg, akkor orvoshoz visszük. Ivartalanítja is egy feleős állatartó a macskáját, hogy ne szaporodjanak el olyan szinten, mint nálatok. Ennyi macskát etetni, beoltatni féreghajtani már egy kisebb vagyon. Ezt lehetett volna megelőzni az ivartalanítással.

Szóval ha szereted a macskáidat, a zsebpénzedből elviszed orvoshoz, kérsz részletfizetést, stb. Épp eleget szenvedett ez alatt az egy év alatt is, ne hagyd hogy tovább szenvedjen.

2016. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öklendezésből és a fogyásból én bélféregre gyanakodnék, vagy valami hasonló parazita. Mindenképp vidd el orvoshoz, és a többi cicát is érdemes lenne kivizsgáltatni, hátha fertőző a dolog. És mi az, hogy orvosra nem költenek? Ha már állatod van, vállalj is érte felelősséget, amibe beletartozik az állatorvos is. Plusz, 23 macska egy helyen nem egészséges. Sem nekik, sem nektek.
2016. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért. *érted meg, *felelős, *ha szereted a macskádat
2016. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Kettes, azt akarod, hogy elaltassa, hogy abba maradjon a szenvedése?


Kerdezo, a cicat tedd le egy menhelyen

2016. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vigye orvoshoz, hogy ne szenvedjen tovább... Ha nem lett volna egyértelmű.
2016. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baja, hogy nincs ellátva állategészségügyi szempontból: féregtelenítés, bolha-kullancs elleni kezelés, védőoltások a fertőző macskabetegségek ellen, ivartalanítás.

Rengeteg féle baja lehet, tippelgetni felesleges. Nem félteni kell, hanem elvinni állatorvoshoz, kivizsgáltatni, meggyógyíttatni, majd beoltatni stb.

Ne értsd meg a szüleidet! Aki nem hajlandó állatorvosra költeni, az ne tartson állatot. Ez elsősorban a szüleidnek szól, de te ne légy ilyen felnőtt korodban!

Mit tudsz tenni? Végignézed, ahogy fiatalon, hosszas szenvedés után elpusztul (ha fogy, és nem tud enni, akkor elég hamar), vagy kiharcolod valahogy az állatorvost (illetve ha van saját pénzed, elviszed te), vagy beadod egy menhelyre, ahol kezelni fogják, és megpróbálnak neki felelősségteljes gazdit keresni.

2016. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a menhely lesz a nyerő és köszönöm a tanácsotokat... azért értem meg a szüleimet mert ők ebben nőttek fel.. nem várhatom el tőlük,hogy megváltozzanak... és tudom,hogy hibásak ebben de én nem kérhetem tőlük hogy költsenek rá pénzt,nem olyan az anyagi állapot......

Igen,hiba volt,hogy így elszaporodtak,meg ez az egész,úgy,ahogy van.. én még kicsi voltam,mit tudtam én erről az egészről akkor...

És már régtől mennek ezen a harcok....

A menhelyen jól ellátják?? ... Ha nem találnak számára gazdik elaltatják nem? ..... aaaah bárcsak lenne pénzem és vihetném őt orvoshoz én magam


Köszönöm a válaszaitokat

2016. ápr. 22. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem altatják el a menhelyen. Ellátják rendesen. Viszont nem fognak neked örülni, mert minden menhely túlzsúfolt, erre készülj fel.
2016. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!