Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyacica viselkedése?

Anyacica viselkedése?

Figyelt kérdés

Vemhesen és most szülés után két nappal is azt csinálja hogy keres. ruhás fiók, szekrény. bemászik szagolgat keresgél.

de szülés elött sme felelt meg neki a hely bármit is keresett és most sem.

Miért csinálja ezt? Valami kölyökelhelyezési ösztön vagy mi ez? van egy doboz amiben vannak most,ott is szült.Nem tetszik neki? De még nem hordta el a kölyköket sehova. Amugy nagyon bizalmas cica ott kellett lennünk végig a szülésnél,nem engedte hogy elmenjünk, szóval arrol sem lehet szó hogy el akarja vinni tőlünk. Nem zavarja ha a cicákat simogatjuk.



2016. ápr. 23. 10:31
 1/6 anonim válasza:
ne simogasd a piciket mert nem fog utána vele foglalkozni és kint van ?? vagy van a közelben kani macska mert ha igen ösztönösen keres új helyet a piciknek mert fél hogy megöli a picikek
2016. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ezt csinálta az enyém is. Folyton keresgélt, majd talált és áthurcibálta a cicákat. Valószínű nem érzi ott biztonságban őket. Rakd valami eldugott, sötét helyre a dobozt, zsúfolt cuccok közé, azt szeretik :)
2016. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aperitif ***** válasza:
Az én cicám azt szerette, ha a dobozát beletettem egy másik, jóval nagyobb dobozba, így teljesen el volt szigetelve a külvilágtól. Egy nyitott dobozban nem érzi biztonságban a kölykeit, hisz az őseik odúkban fialtak.
2016. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)

1: semmi gond nincsen, amint nyikkannak már megy is megnézni mi van velük, nem látok semmi jelet hogy ott akarná hagyni öket,nagyon jo anyuka.

Nem nagyon nyulkálunk hozzájuk, inkább a születésnél segédkeztünk. Bent vannak a házban.



Jelenleg pokroccal le is vannak takarva de akkor kiprobáljuk ezt az elszigetelős dolgot.

2016. ápr. 23. 14:49
 5/6 aperitif ***** válasza:

Nálam az vált be, hogy a nagy dobozra vágtam egy megfelelő méretű bejáratot, a belső, kisebb meg felülről volt nyitott, így a cicacsalád teljesen el volt szigetelve a külvilágtól, de a külső doboz tetejét ha felnyitottam, tudtam őket ellenőrizni.

Ettől függetlenül előfordul, hogy az anyák időnként áttelepítik az almot, csak ők tudják, milyen szempontok alapján. Egy időben etettem egy félvad kolóniát, hát ott aztán voltak ötletek, hogy melyik anya hová fial, és onnan hová viszi tovább a csemetéket.

2016. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2016. ápr. 23. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!