Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy hágjon?

Mit tegyek, hogy hágjon?

Figyelt kérdés
Lány macskám napok óta gerjedős hangot ad ki éjszakánként is. Egyik barátnőm azt mondta hogy nagyon szeretne már hágni de akkor pont nem volt kivel. Aztán most szereztem egy fiú macskát de most nem akarnak hágni. És az a furi hogy a lány sem akar már. Mi lehet az oka? Talán az zavarta őket, hogy ott voltam én is? És van esélye hogy teherbe is esik? Mert azt nem szeretném, csak hogy ne nyávogjon gerjedősen.
2010. ápr. 7. 17:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Na de én csak most nem akarok kiscicát, mert még a cicám nem lenne jó anya. Nagyon játékos még, nem tudná felelőséggel gondozni. De lehet később majd szeretne kiscicát és ezért nem akarom ivartalínati, hogy emiatt ne rám haragudjon később.
2010. ápr. 7. 19:57
 12/23 anonim ***** válasza:
Most nem akarsz kiscicákat? Akkor, hogy gondoltad ezt a "hágás" dolgot? Óvszert húzol a kandúr fütykösére, vagy mi? Amúgy, hogy gondolod ezt, hogy megharagszik a macska, ha miskárolva lesz? Fejtsd ki bővebben kérlek, mert nem merek lefeküdni, úgy félek, hogy az ivartalanított agaram álmomban lebaltáz -.-"
2010. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem hogy dühös lesz. De ha beszélni tudna, biztos azt mondaná ő is, hogy ne fosszam meg a nőiességétől és az anyaság lehetőségétől. Ez azért olyan döntés, amit nem lehet más helyett meghozni.

Sosem tudni mit hoz a jövő.

2010. ápr. 7. 22:14
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég felelőtlenség részedről. A macska ugyanis állat. Ösztönlény. Szexel, ha épp "olyanja" van, és akkor is megszüli a kölyköket, ha nincs meg az anyasághoz szükséges ösztöne. Ha nem csak képzelegsz, és tényleg nem elég érett az anyasághoz, akkor az első alom kismacskáinak a haláláért te leszel a felelős, nem lenne szabad összeereszteni fiúmacsekkal.

Azon kívül ivartalanítanod kéne.

A macska nem fog "haragudni" rád, mert ő nem ragaszkodik az anyaság gondolatához, neki FÁJDALMAS a szex, az is fáj, ha nincs szex, fáj a szülés is, ha szopnak a kicsik, az sem egy nagy élmény, úgyhogy hacsak nem akarod a kismacskák közül mindet megtartani (amit kötve hiszek), egyszerűen nem értem, miért kínzod így azt a macskát.

Ivartalaníttasd, és megszűnik a hang is, ha az zavar.

2010. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nagyon felelőtlenül gondolkodsz! Nem lenne még jó anya a macskád? Te mikor lennél jó gazdi? Ha ivartalanítanád a macskád. Szerinted a mostani helyzetben vagy az elkövetkező 5 évben van egy pici esélye is, hogy a születendő 5-8 kiscicának felelős gazdikat találj? Elárulom, hogy nincs. Halomra altatják a menhelyek és sintértelepek kölyökmacskáit. És ez még sokáig így is lesz, ha továbbra is nem kívánt otthoni szaporulatok + az utcán születettek árasztják el a helyeket.
2010. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne felelőtlen, hha szeretne majd kiscicákat? de azt azért elmondanám (a kérdezőnek XD) hogy a mi cicánknak (Cirmi) született 2 kiscicája, aztán ezután nem sokkal megint terhes lett született 5 kiscica aztán az előző (utána az anya cicát kiivartalanítottuk) 2 kiscicából az egyik megszökött, a másik terhes lett, de majdnem belepusztult a szülésbe, és halott kiscicái lettek, a doki azt mondta h lehet esélye még h egészséges cicái legyenek, később született 2 cicája most már ő is ki van ivartalanítva, a közben találtunk az utcán egy fekete ki kandúrt. Közben Cirmi elszökött elkergette az egyik kandúr. Na most úgy állunk , hogy az összes cica ki van ivartalanítva. Így összesen lett tíz cicánk. 3-at odaadtunk mamának és most van 7 cicánk XD
2010. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A kiscicákkal nem lesz baj. Én később még szeretnék kettőt, meg mamának is kell majd, mert az övé már elég öreg és hát nem fog sokáig már élni.

De a kiscicákra mindig találni gazdit. Barátnőm nyáron hármat passzolt el a neten és a három cicára legalább 10-en jelentkeztek.

2010. ápr. 8. 09:39
 18/23 anonim ***** válasza:
Persze, eddig lehetett találni gazdit, de már fél éve kicsit más a helyzet. Mint írtam pillanatnyilag halomra altatják őket. Hívd fel bármelyik gyepit, elmesélik majd neked. A gazdi találással pedig az a baj, hogy nem tudod, hogy a jelentkező a macskát élete végéig vállalja-e és milyen életminőségben. Az a tapasztalat, hogy az ilyen netről befogadott cicák 60-70%-a kerül menhelyre. Egyrészt. Másrészt ha nem ivartalanítva adjátok örökbe, akkor ismét beindul ugyanez a helyzet, mint nálatok csak hatványozottan. Lehet, hogy én vagyok túl felelősen gondolkodó, de én még egy cicát sem adtam ivarosan örökbe (és most utcáról befogadottról beszélek, mert nem nálam nem születnek kölykök, minden állat ivartalanított), mert esélyt nem adok arra, hogy tőlem kikerült állat vagy az ő kölyke veszélybe kerülhessen és szaporodhasson bizonytalanul a halálba. Sok cicát láttam már a sintértelepeken és a menhelyeken és az utcán is. Ezért gondolkodom így.
2010. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hát én meg nem is tudnám úgy odadni valakinek hogy már szegényből kiszedet a belsejét. Mert mi van, ha szeretné majd az új gazdi is hogy legyenek kiscicái. Ha mindenki így állna hozzá, akkor egyáltalán nem születnének kiscicák és akkor 10 év múlva senki nem tarthatna cicát, mert kihalnának.
2010. ápr. 8. 11:48
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem fognak kihalni, mert még sokan követik a Te gondolkodás módodat. Sajnos a cica még mindig a könnyen pótolható állat kategóriába tartozik.

Ivartalanított cica tovább él. Nem kóborol, verekszik, szül évente 2X.

2010. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!