Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tudni a Maine Coon...

Mit lehet tudni a Maine Coon macskáról?

Figyelt kérdés
Milyen természetű?Nyugodt vagy pörgősebb?Kutyákkal hogy viselkedik (nekem palotakutyák meg Komondor van).Egerészik rendesen,patkányzó mint egy igazi vidéki,hagyományos macska?Kinnt tartható az udvaron?Sok betegsége van?Igaz hogy folyamatos orvosi átvizsgálásokat igényel?Mennyi az élettartama.Milyen árban vannak?Kisebb háziállatokkal mennyire kompatibilis?(baromfiakra,haszonállatokra gondolok)Mikorra fejlődik ki rendesen?
2016. ápr. 28. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Szobamacska, fajtiszta,tenyesztett,ezerszer erzekenyebb mint egy hazimacska! Sokba kerul maga a macska is,de az etetese, kozmetikushoz jaratasa (a szore miatt) meg tobbe. Eszedbe ne jusson udvaron tartani. Tobbek kozott azert se,mert tudjak,milyen ertekes,siman ellopjak!
2016. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Nekem pont ilyen cicam van, igaz en Massachusetts ben elek, itt ez egy nagyon gyakori fajta.Ami szamomra a leg meglepobb, hogy hatalmasra megnonek, ilyen hatalmas macska fajtat nem is lattam magyarorszagon. Mivel ez Maine allamban honos, nem is tudtam, hogy van magyarorszagon is.Az en cicam, mint a tobbi Maine Coon cica, nagyan baratsagos, felnottekkel gyerekekkel egyarant. O kinti es benti macska egyforman. Nagy bundaja van, szeret es bir is kinnt lenni telen is a szabadban. Tavasszal nagyon hullik a szore a vedles miatt, es mivel vastag nagy bundaja van ez zavaro, ha nem gondozzak rendesen. En ilyenkor minden nap egy surufesuvel vegigfesulom az egesz cicat es rengeteg szort leszedek rola. KB 3 hetig tart ez a vedles. Utanna nem hull a szore. Szeret kint lenni, fara maszni es vadaszni. Eger, vakond,neha madar is van a zsakmanyaban, errol nem tudtam leszoktatni.Szerintem Mishu a szabadon jaro tyukokat is nagyon lesne, de megfogni csak kisebbeket tudna. A kutyakat sem szereti, de lehet hogy ezek csak az en cicam tulajdonsagai es mas ossze tudja oket szoktatni.

Mishu harom eves, az evenkenti egyszeri oltason es fereghejtason kivul semmilyen orvosi ellatast nem igenyel.Bar Mishu fiu cica erdekli a kotes, horgolas, valamint a pimpong is nagyon lekoti.

Nekem otthon nem volt cicam, ez eletem elso cicaja, nagyon szeretem, elbuvol, vicces, kedves, jatekos, egy egyeniseg.

2016. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 macdln ***** válasza:

Na akkor szépen sorban :

-Nem kifejezetten ölbenülős típus. Ezt írja a wikipédia. DE! vannak kivételek. Több ismerősömnek is van mc-je és mindegyik nagyon bújós. Szeretnek emberközelben lenni.

-Inkább a pörgősebbet mondanám, de ez egyedfüggő.

-A kutyákhoz hasonló a természete, apportírozik, hatalmas a mérete-szerintem simán elvan kutyákkal is. De kölyköt sokkal könnyebb összeszoktatni felnőtt kutyákkal.

-Jó vadász.

-A szerződésben benne van, hogy kizárólag bent tartható.

De van olyan tenyésztő, aki bizonyos feltételek mellett, megengedi a kinti-benti tartást. Pl.: macskabiztos kerítés, kifutó, macskabiztos erkély.

-Vannak örökletes betegségei. De ezt nagyon egyszerűen ki lehet kerülni ,méghozzá ,ha normális, bejegyzett, negatív egészségügyi tesztekkel rendelkező tenyészetből veszi az ember.

A legfontosabb szűrések :

Örökletes betegségek : HCM, PKD.

Amik házi cicákat is veszélyeztetnek : Fiv, Felv.

Továbbá : PRA, SMA, Fip.

-Az oltásokon kívül semmi különleges ellátást nem igényel. (Kivéve, ha szaporítótól vagy rossz tenyésztőtől, "törzskönyves szaporítótól" veszed, mert akkor járkálhatsz hetente-havonta orvoshoz a cicával, míg meg nem hal egy-két éves korában.)

A féreghajtás nálunk otthon történik, háromhavonta. A bolha elleni spot on, meg két havonta, szintén otthon, ezért csak oltáskor talizunk a dokival.

-Annyi az élettartama, mint a többi macskának. 15-20 év. De ez simán lehet több is. Akár 25 is. Ez sok mindentől függ. Ha tenyészetből vásárolod; oltás, féregtelenítés alap; biztonságban, szeretetben tartás; megfelelő táplálás (nyers hús/magas hústartalmú konzerv/táp)...akkor sokáig veled lehet a cica.

-110-150 ezer ft. Függhet az áruk a szülőpárostól, a felmenőiktől (pl. külföldi felmenők), kiállítási eredményektől, tartási körülményektől, a színtől és a nemtől is.

-Én nem engedném a cicámat csirkék közelébe. Régebben, amikor még kinti-bentiek voltak a cicáim (csak felügyelettel voltak kint napi egy-két órát, de végül már úgy döntöttem, hogy kizárólag bentiek lesznek;és már azok is néhány hónapja), egyszer találkoztak csirkékkel. Egyikük nagyon félt, a másik meg le is vadászott egy kisebbet, amikor 5 percre véletlen egyedül hagytuk őket.

Nyuszimtól pedig nagyon féltek. De az is igaz, hogy nem egy 0.5-1 kg-os törpenyusziról van szó, hanem egy 4 kg-os házi nyusziról. Törpével lehet más lenne a helyzet. Viszont egy 8-10 kg-os maine coon meg már lehet, hogy zsákmánynak is tekintené. Kivételek viszont vannak, főképp, ha pici korától össze lennének szoktatva.

De mivel csak bentre ad el cicát a legtöbb tenyésztő/kifutó esetén, nem is lenne lehetősége találkozni haszonállatokkal. Én amúgy sem nagyon erőltetném. Egyszer találkoztak az enyémek csak velük, de elég volt. Felzaklatta őket nagyon, meg egy pipi majdnem meg is lett éve (ráadásul egy közepes termetű házi cica által).

-A maine coon későn érő fajta, végleges méretét 3-4 éves korára éri el.

2016. ápr. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 macdln ***** válasza:
65%

Szobamacska, fajtiszta,tenyesztett,ezerszer erzekenyebb mint egy hazimacska! Sokba kerul maga a macska is,de az etetese, kozmetikushoz jaratasa (a szore miatt) meg tobbe. Eszedbe ne jusson udvaron tartani. Tobbek kozott azert se,mert tudjak,milyen ertekes,siman ellopjak!

Első válaszolónak írnám :

Minden macska fajtiszta. Mivel a macska egy faj.

És ezen belül vannak fajTÁK. Tehát a maine coon egy macska fajTA. Ha tenyésztőtől vesszük, kapunk törzskönyvet is, mely bizonyítja, hogy a cicánk fajTAtiszta.

Ez már annyira rengetegszer le volt írva...de mindegy.

Nem érzékenyebb ezerszer, mint egy házi macska, nincs cukorból. Robosztus testalkatú, erős csontozatú macska, vastag, meleg bundával. Nem kell még a fénytől is óvni. A legmegfelelőbb, ha a házban lakik velünk és cicabiztossá tesszük az udvart a kerítést, hogy ne tudjon kimenni és ne is tudják ellopni. Friss levegő kell nekik, az immunrendszerük is erősebb azoknak a cicáknak, akik olykor szaladgálhatnak a (biztonságos!) udvaron. Normális helyről kell venni és nem lesz semmi baja. Fontosak a negatív szűrések. Hallottam már 19-20 éves maine coonokról is.

Az ára Mo-n még nem is olyan horror ár. De az tény, hogy a magyar fizetések mellett egy ideig gyűjteni kell rá.

Külföldön viszont 180-250 ezer ft körül mozog az áruk.

Mo-n átlag 110-150 ezer.

Nem értem miért kerülne sokba az etetése.

A megfogalmazásod alapján, nekem az jött le hogy különb ételt érdemelnek, mint egy házi cica. Jelenleg van három házim, hamarosan érkezik életem első mc-je is. Ugyanazt fogja kapni, amit a többiek. (nyers húst, /frankenprey/)

Semmi szükség kozmetikushoz vinni. Heti pár alkalommal meg kell fésülni. Plusz esetleg egy kicsi popószőrvágás néha, hogy ne legyen pisis-kakis a szőre.

Fürdetés pedig szerintem csak akkor, ha tényleg nagyon muszáj. De már van száraz sampon is.

Ha nem biztonságos a kerítés, és nem is lehet megoldani, hogy cicabiztos (és tolvajbiztos) legyen, akkor csak bent szabad tartani.

2016. ápr. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó,te minek pofázol,ha nincs is ilyen macskád?

Majd rájössz,h filcesedik a szőre,de brutálisan,és van 1 fajta macskakaja,amit hajlandó megenni,akkor majd fésülgetheted meg viheted orvoshoz,ha fosik a nyers hústól!

Nálunk,pedig jó környék,folyton lopkodják a kint tartott fajtiszta állatokat,pláne a macskákat,hiszen az még zajt se csap ha felkapják és elviszik.

2016. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!