Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Tegnap került hozzánk...

SOS! Tegnap került hozzánk egy (egészséges) cica, de nem is evett semmit, inni is alig. Mit csináljak? Nagyon gyenge szegény

Figyelt kérdés

3 és fél éves, a családja nekünk ajándékozta. Háromórás utat tettünk meg, itthon találkozott a másik cicával és a család többi részével, elég rosszul fogadta ezeket és a változást amúgy is.


Ugyanazt az ételt kapta, amit az előző gazdija is adott neki, innivalónak pedig macskatejet, ahogy amott is.


Segítsetek légyszi, hogy mit lehetne tenni!

Köszönöm előre is


2016. máj. 8. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos szokatlan neki a környezet és az emberek és mivel idegenek vagytok még neki nem mer elfogadni ételt. Ez sok macskánál előfordul főleg ha nem úgy kerül oda hogy kiscicaként.

De majd hozzá szokik a lényeg h legyen neki ki rakva inni való tej víz és akkor majd oda fog menni

Lehet még nem mer csak akkor ha nem látja senki.

De idővel megszokja.

2016. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fel /1 nap nem evestol nem lesz latvanyosan gyenge egy allat, vszinuleg inkabb szomoru. Hagyd kinn a kajat es majd elobb utobb enni fog. Gazdajat nem ertem, miert adta oda masnak :(
2016. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha az első napon nem nyúl a kajához. Előfordulhat, hogy az almot sem fogja használni, főleg, hogy másik cica is van a képben, nemcsak az új emberek meg az új placc. Stresszben van szegény, mert nem érzi sehol a megszokott szagnyomait, meg idegen macskák szagát is érzi. Igazából jobb lett volna, ha az első pár órában csak egyetlen helyiségben engeditek felfedezni. A másik cica bemutatásával is érdemesebb lett volna várni legalább 1 napot de most már mindegy. Idővel megszokja. Addig is, főzhetnél neki egy kis csirkemájat, azzal eléggé le lehet őket kenyerezni :)
2016. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az alomhasználatot nem úgy értettem, hogy mellépisil, hanem hogy egyáltalán nem megy wc-re.
2016. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Külön van a másuk cicától, tegnap este óta ugyanabban a helyiségben van. Almot már lehet, hogy használta, szerintem pisilt egy kicsit
2016. máj. 8. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond nem lesz, nem kell aggódni :)
2016. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Géb 1 ***** válasza:
Ne aggódj, szerintem stresszes szegény a környezet változása miatt de rövid idő múlva feloldódik. Azért figyelj oda rá biztos ami biztos.
2016. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!