Kezdőoldal » Állatok » Macskák » MI lehet a macskám bőrbetegsége?

MI lehet a macskám bőrbetegsége?

Figyelt kérdés
Minden úgy kezdődött, hogy a 14 éves lány cicámon furcsa megkopaszodott foltokat vettem észre ami alatt erősen hámló seb van. Azonnal elvittem állatorvoshoz, mert ekkor már nagy hasas volt. Megállapította, hogy rüh.(jelzem nem vakarózik és nem is viszket) adott is rá fürdetőt, amivel a fiatal kandúr cicát is megfürdettem (megelőzés céljából) Azonban az idős cicáról nem akart múlni. Ekkor elvittem egy másik állatorvoshoz ami ráfogta, hogy csak nagyon idős és hullik a szőre. Ezt a választ elfogadtam. Megszülettek a kiscicák, 4 gyönyörű, életerős cica. A mai nap észrevettem, hogy rajtuk is kijött ugyan az a szőrvesztéses sebes dolog. Valamelyiknek az egyik lábujján, de valamelyiknek az egész hasán. Nekik sem viszket, és egyáltalán nincsenek legyengülve, gyorsan fejlődnek. Mikor megnéztem a kandúrt, láttam, hogy az ő nyakán is jelentkezett. Neki sem viszket. Mai nap megnézte egy állatorvos őket, és ő sem tudja mi lehet ez, ugyanis a rühbe már állítása szerint a kiscicák belehaltak volna. Kérem szépen, ha valakinek bármilyen ötlete van, hogy mi lehet ez, vagy mit tegyek, ossza meg velem és én nagyon megköszönöm!

2016. máj. 11. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet gombás fertőzés is. Ha van a közeledben állatkórház, vidd inkább oda.
2016. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy 3. orvost is.

Amúgy egy 14 éves öreg cicát nem kéne elletni, pláne ha ismeretlen betegsége van...


Dermatophytosis


Ezt a problémát is gomba okozza, és egy év alatti cicáknál gyakoribb. Általában a füleket és a mellső végtagokat érinti, ahol kopasz, korpásodó foltok jelennek meg. Rendkívül fertőző: emberek és más háziállatok is elkaphatják. A kezelési mód a súlyosságtól függ, de szinte mindig samponok, kenőcsök vagy szájon át szedendő gyógyszerek alkalmazását jelenti


Szőrhullás


Az állatorvosok alopeciának mondják. Nem a természetes vedlési folyamatról van szó, melynek során vastagon macskaszőr fedheti a kedvenc pulóvered, hanem olyan állapotról, amikor foltokban hullik a cica bundája. Önmagában is kezelést igénylő betegség, de bolhafertőzés, stressz, allergia vagy alultápláltság jele is lehet.

2016. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos nincs a környékünkön állatkorház. Nem gondoltuk, hogy fialni fog, mert már akkor is idős volt mikor hozzánk került. Egy mentett cica volt,és az állatorvos már akkor nem vállalta az ivartalanítást. 3 éve van nálunk, és sose tüzelt még. Azt mondták már idős. Tehát váratlan volt, de szerencsére nem történt baj fialás közben. Havonta 1 alkalommal fürdeni szokott antibakteriális cica samponnal. Eddig nem is gondoltam arra, hogy gomba is lehet... 3. állatorvos nincs a környékünkön. Valami fürdetőt tudnak javasolni, ami a kiscicáknak se árthat szopás közben?
2016. máj. 11. 14:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az anya cicának az oldalán jött ez ki, illetve a feje búbján.
2016. máj. 11. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az igazi állatorvos nem húzogatja a vállát, hogy "nem tudom, mi a baj", hanem bőrkaparék mintát vesz és elküldi laborba.

Mivel vannak kölykök is, ajánlatos lenne megcsináltatni nálad is a cicádnak.

2016. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az itteni állatorvos mégis ennyit tett, természetesen a vállrántásáért jó pénzt kért. Így az első állatorvost hívtam fel, hogy tegyünk valamit. Erre ő meg elutazott és csak jövőhét közepén érkezik haza. Ám a piciket nagyon féltem. :( Nem tudja valaki, hogy kisállat kereskedésben lehet e gomba ellen valami fürdetőt venni?
2016. máj. 11. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy gomba.

Ha valóban felelősséget érzel a cica és a kölykök iránt, keresel olyan rendelőt, ahova el tudod vinni legalább az anyacicát. Gombára injekciót is szoktak adni.

Ha mindenáron ragaszkodsz a házi megoldáshoz, írd be a gugliba, hogy macska bőrgombásodás elleni sampon. Talán lesz találat. Aztán lehet, az is oda lesz írva, szoptatós anyamacskánál használható-e?

2016. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!