Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy abbahagyja...

Mit tegyek hogy abbahagyja ezt a viselkedést a macskám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám az hogy kaptam 1 kiscicát, minden rendben is volt egészen estéig amikor is a szüleim becsukják az ajtót éjszakára. Én nyitva hagyom hogyha akar a cica betudjon jönni, viszont nem bírja elviselni ha csukott ajtó van a házba és nyávog előtte, ugrál rá, kapargatja. Ami a legrosszabb hogy megtanulta hogy kell kinyitni az ajtót. RÁugrik a kilincsre és lehúzza az ajtó pedig befelé nyílik. Nagyon sokmindent próbáltam már ki hogy befejezze, nedves törcsi az ajtó elé (nem zavartatta magát), játszás (játék után ment vissza), fokhagymát tettem az ajtó elé mert nem szereti a szagát, de az sem zavarta. Ezenkívül dédelgettem, szeretgettem, hesegettem stb. Semmi nem használ, nagyon kitartó. Szüleim nem akarják hogy bemenjen a cica éjszakára mert csak zörögni megy be. Valami ötlet hogy hogylehetne leszoktatni erről?

2016. máj. 6. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy. Én feladtam hogy bármiről is leszoktassam. Az enyém bár a kilincset nem tanulta meg, de ő sem tudja elviselni ha zárt ajtó van előtte. Régebben egyébként kaparta, de leszokott. Igazából van szobája, oda zárom éjszakára, lehet hogy a kaparásról akkor szokott le, mert senki nem nyitott neki éjszaka ajtót. Ha tudja hogy eléri a célját akkor nem fog leszokni.


Szóval az enyém most úgy van, hogy csak akkor kapargatja meg kicsit, ha még nincs alvás, és hallja hogy a nappaliban vagyunk és be akar jönni, de már 5 éves, ennyi idő alatt taulta meg. De amúgy hogy rosszalkodjon, meg hogy ne rágjon bizonyos virágokat meg, arról letettem hogy leszoktassam. Amikor rászólok, elfut, tudja hogy nem szabad, de amikor nem látom akkor is csinálja. A macskák már csak ilyen makacsok.:)

2016. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Enyémis azt csinálja, hogy ha rászólok elfut aztán visszamegy. Az a probléma hogy kitudja nyitni az ajtót így mindig eltudja érni a célját vele. Szüleim meg rajtam kérik számon hogy mégis miért megy be a macska zörögni, miért nem küldöm el onnan?:D
2016. máj. 6. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskatermészet. Mondd meg a szuleidnek, hogy a macskák nem szeretik a zárt helyiségeket. Ezt először tapasztaltam, aztán olvastam. Nem szeretik, és kész, ez a macskatermeszet, az meg hogy rajtad kérik számon, az a szülőtermészet. Ez van. Az hogy megtanulta kinyitni az ajtót nagy pech...
2016. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valahol megértem szüleimet is mert nagyon korán kelnek munka miatt, ő meg tényleg csak zajongani megy be :/ Nem tudom mit kéne csinálni így.
2016. máj. 6. 22:08
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem zárják a szüleid az ajtót kulcsra? Te pedig próbálj meg nem foglalkozni vele. Amíg elhesegeted meg stb addig mindig járni fog mert tudja hogy be tud menni. Zárjátok be az ajtót te pedig ne foglalkozz vele had kaparja. Talán ha látja hogy nincs értelme abba hagyja.
2016. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs kulcs az ajtóhoz, viszont szerintem lefogom cserélni a kilincseket ilyen tekerős kerekre aztán azzal szórakozhat.:D
2016. máj. 6. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a szüleidnek, hogy támasszák ki az ajtót belülről például egy székkel. Akkor ha felugrik a kilincset meg tudja mozdítani, de az ajtót nem tudja belökni.

A kaparászást, nyávogást meg hisztizést hagyd rá, ha nem veszed figyelembe majd leszokik.

Sok sikert!

2016. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, wow ez kész terv:D Köszönöm szépen:)
2016. máj. 7. 00:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én macskám is megtanulta kinyitni az ajtót, és a konyhában garázdálkodott naphosszat. Elfordítottam a kilincset, most felfelé áll. Szomorúan ugyan, de tudomásul vette.
2016. máj. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz, de ki kell bírni, hogy egyáltalán nem veszel róla tudomást, semmilyen formában. Ha leszidod, az nem segít, sokszor úgyis csak a figyelem kell neki, vagy a társaság. Ha megvan az új kilincs, amit nem tud kinyitni, hagyni kell, hadd cirkuszoljon a csukott ajtó előtt egyedül. Remélhetőleg előbb-utóbb megunja, hogy nem történik semmi. Tapasztalat: inkább utóbb, nagyon-nagyon-nagyon türelmesnek kell lenni, addig is ajánlom a füldugót, szüleidnek is.
2016. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!