Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes kiscicának naponta...

8 hetes kiscicának naponta hányszor, mennyi és milyen kaját kell adni?

Figyelt kérdés

Váratlanául került hozzánk egy 8 hetes kandúr kiscica, muszáj volt befogadnunk, még ez volt számára a legjobb lehetőség, de ebbe most nem szeretnék jobban belemenni.


Szóval egyenlőre egy nagyon olcsó, noname, halas macskakaja konzervet vettünk neki, amire az állatkereskedésben azt mondták, hogy jó egy 8 hetesnek és napi 4x adjunk neki. Viszont azt is mondták, hogy naponta, kétnaponta egyszer lehet/ajánlott tojásrántottát, zabkását, fasírtot párolt zöldséggel (konkrétan répát mondtak) is adni neki. Ha ilyesmit adok neki, ugye akkor ezzel együtt legyen napi 4 etetés és ne legyen 5-ik?

Valamint kell e neki valamilyen táplálék kiegészítő?


Milyen (akár drágább, prémium kategóriás) tápokat ajánlotok, ha a mostani elfogyott?


Szerintem egyébként kicsit keveset iszik, ahhoz képest amennyit eszik. Mennyi lenne az ideális?


A válaszokat előre is köszönöm! Sajnos nem igen értek a témához, ezzel tisztában vagyok, de majd még próbálok művelődni.



2016. máj. 29. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

4-5-szor nyugodtan adhatsz neki enni. Inni vizet adj neki, tejet ne. Az enyém először hülyen nézett a vízre, mikor hozzamkerult, pislogott kettőt azóta azt issza. Enni nedveseledelt, konzervet magyarul, nehogy száraztápot adjál egy nyolchetes macskanak. Van egy rossz hírem: nem biztos, hogy bármelyik kaját szeretni fogja. Az enyém pl utalja a tonhalat, úgy, mint én a tökfőzeléket, és nem én rontottam el. Ez a zabkasa, meg répa, hát a macska tényleg nem nyúl, hanem ragadozó, bár hallottam már ilyeneket. Rántotta és egyéb ügyekben, ahogymagunknak főzünk, attól lehet hogy a macskad f#sni fog. Lásd: zsíros, fűszeres, és főtt meg sós, meg ilyenek. Kis falat husikat adhatsz neki,ne legyen túl fűszeres. A konzerveknel azt kell nézni, hogy lehetőleg hús és a megnevezés, hogy milyen állat húsa szerepeljen elől. Ezután következik fokozatban (minőségben) az állati származékok, utána a hus- és csontliszt, halliszt. Sokat segít ha arra gondolsz, a te gyomrod hogy reagál, míg elolvasod. Friss víz legyen előtte, a konzerv nagy része amúgy víz. Azért is jó. A macskak gyárilag keveset isznak, mert a zsákmányallatban van/volt víz, amíg azt ettek. Megfelelő alom, majd kitapasztalod. Féregtelenites. Ha van benne, addig nem fog rendesen enni. Az aszpikos kaják nem jó minőségűek. Ha van a közelben fressnapf, ott minden feltűnés nélkül körül tudsz nézni, kezedbe venni, atolvasni, megnezni (drága, de megnezni jó, és ingyenes). Amúgy netrol rendelni a,legjobb (árban, minőségben).

Ajánlott oldal: zooplus.hu.

A fressnapfbol szerettük a baby-mommy power vitaminpasztát, petbalance márka, azt hiszem, jól nézett ki tőle a macska. Jó márka meg a gimcat vagy most gimpet változott a neve. Ez van szőroldó pasztában is, mert az tényleg kell. Bele kell jönni,így van ez.

Ja, az ilyen helybeli allateledel-boltok, nem mindegyik olyan jó.

2016. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Viz mindig legyen neki kitéve, minden nap cserélni kell, de legjobb minden étkezéskor cserélni. Meg fogja tanulni hamar, hogy hol a viz, és amikor szomjas, akkor odaballag lefetyelni. Szerintem lehet neki tejet adni, ezen nagy a vita mindig, hogy árt a tehéntej, hát én sok kismacskát neveltem tehéntejjel. A tejfölt is szeretik. A tejbe beáztatott zsömlét is szeretik. Huslevest, főtt csirkehust szeretik. Párizsit összevágva, főtt krumplit összetörve huslével, sülthus levével összekeverve. Van amelyik macska megeszi a főtt sárgarépát, de ez a ritkább, a párolt zöldséget a macska nem eszi, de a tejfölös főzelékeket általában igen. Van egy macskafű, fresnapfban szokott lenni, olyat érdemes venni, mert azt megrágcsálja és kell az emésztéséhez. Egy virágcserép, földre rakva és időnként eszi róla a füvet. A főtt tojást is sok cica szereti. Ha idősebb lesz, lehet neki szárazkaját adni, van junior változat is, de fél éves koráig szerintem se. Én a Frieskis és Whiskas márkákat szoktam venni, ezek olyan középkategóriásnak számitanak, majd kitapasztalod, melyiket kedveli, enyémek például a marhás kajákat nem szeretik, meg a nyulasakat se. Minden macskának más az izlése, ezen meglepődik az ember általában, de nekünk több cicánk van, és mindegyik mást szeret. az egyik például a paradicsomos káposztáért rajong, erre ugy jöttem rá, hogy fölmászott az asztalra és beleevett a szemtelen macsekja a tányérba. A többi macskával ezt nem lehet megetetni. A tejfölös tökfőzelék azonban mindegyiknek bejön... A zabkására szerintem meg fogja rázni a lábát... ez macskanyelven azt jelenti, vidd a fenébe ezt az izét... :-)
2016. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia, tápot már nyugodtan adhatsz a cicának. Nálunk az orijen és hills tápok jöttek be. Ezek prémium tápok, jól hasznosulnak magas fehérje tartalommal bírnak. Adhatsz neki tejet, de laktózmenteset. Ehet túrót, tojást amit megfőzöl nedves eledelt. A konzervek rossz minőségünk, és drágák. Én főzök a sajátomnak. A lényeg hogy húst kapjon főleg ragadozó mivoltából. Tehetsz egy kevés főtt rizst vagy tésztát, zsírt, kevés reszelt répát pici sót a megfőtt eledelbe. 1kg hús belsőség mellé kb. 200-300g főtt rizs mehet.
2016. máj. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kis csirkemájjal elkényeztetheted...
2016. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!