Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan bolhátlanítsam a...

Hogyan bolhátlanítsam a macskám, ha a csepegtetős bolhariasztó annyit ér, mint halottnak a népszavazás?

Figyelt kérdés

Szoktam néha fürdetni is, igaz ugyan, hogy nem bolhátlanító samponnal, de arról egyébként is a kisállatboltban azt nyilatkozták, hogy nem ér semmit. Biospotix nevű bolhariasztót csepegtetek már harmadik hónapja a leírásnak megfelelően, legutóbb tegnapelőtt, és ma megint látom a bundájában, hogy vígan mászkálnak a bolhák, oda se bagóznak, pedig két centire tőlük volt az egyik csepegtetés.


A macskának kifejezetten csak neki szóló helye az almot leszámítva nincs. A kanapén, szőnyegen szokott leggyakrabban aludni, de akárhogy is nézem, egyik helyen sem látok semmi bogárra utaló nyomot. Rendszeresen van takarítva. Néha velünk alszik egy ágyban, de az ágyneműt meg hetente cserélem, nem hiszem, hogy pont ott lenne a bolhák telephelye.


Hogyan bolhátlanítsam tehát a cicát? Nyár közeledtével borotváljam le az egész állatot, hátha akkor elmennek a bolhák is? Perzsa macskáról van szó, de ha ez kell hozzá, akkor megteszem.


Köszönöm a segítséget!


2016. máj. 29. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Bravecto tabletta
2016. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mi is cseppet veszünk az állatorvostól, de nekünk bevált. (Két cicánk is van pedig).

Esetleg másik fajta vagy a tabletta, amelyet az első válaszoló írt? Illetve mivel perzsa, hosszabb szőrű, nem lehet, hogy neki nagyobb mennyiség kéne? Így lehet, hogy tényleg a tabletta kéne neked. :)

Nekünk kis rövid szőrű cicáink vannak (sima házi macskák) és egy cseppegetős/fő bőven elég, kitartja a 1,5 hónapokat.

Ami nekünk se vált be: Sampon, nyakörv, por.. Ezekre, szerintem felesleges pénz kidobni.

2016. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Biospotix valóban nem sokat ér. Vegyél más felét pl. Frontline vagy Fypryst, én ezeket javaslom, utóbbit használom. :)
2016. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Javaslom még a fizikai rásegítést: szerezz be bolhafésűt (ennek sűrű fogazata van) és azzal fésüld át naponta többször. Amit kifésülsz, beszorul a fésű fogai közé, rögtön össze tudod nyomni.
2016. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert a Biostopix tényleg annyira hasznos, mint halnak a bickli. Ha irtani kell, akkor én is a Frontline Combot ajánlom.
2016. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!