Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes/hónapos kortól...

Hány hetes/hónapos kortól használhatom a Panzi pet bolhariasztó sampont? -SOS-

Figyelt kérdés

Hat hetes kiskutyusunk van és szegény az apjától (utcagyőztes) elkapta a bolhákat, de nem mertük eddig bolhairtót használni a kora miatt. Valamit mégis kéne, mert szegény már nagyon szenved. Valaki tud segíteni? Mert sem a neten, sem a samponon nem találok utalást arra, hogy mikortól használhatom. Kérlek segítsetek!

Előre is köszi a válaszokat!



2014. okt. 29. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne fürdesd, semmit nem fog érni, mert visszamegy rá a bolha, ha egyáltalán kipusztult, ami benne volt. Vegyél rá spot-ont, azokról írják még a neten is, hogy hány hetes kortól lehet őket alkalmazni (6-7 hetes kutyára már rá lehet őket tenni).
2014. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem most nem kell hosszan tartó hatás, csak el akarom tüntetni belőle, mert szegény elég szarul néz ki és nem szeretném, ha baja lenne. Most tűnjenek el, a hosszan tartó hatást fizu után is el tudom érni, csak nem szeretném, ha addig elpusztulna vagy hasonlók. Gyakorlatilag alkalmazhatom a hat hetes kutyuson akkor?
2014. okt. 29. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak különböző márkájú, fajtájú, árú spotonok. Mindegyikre rá van írva hogy milyen életkorban lehet alkalmazni. Lehet kapni kifejezetten kölyök kutyának valót is. Bár az igazat megvallva, nem tudom ezek mennyire hatásosak.

Nemrégiben nekem is mind a két kutyám bolhás volt (csak enyhén, alig vakaróztak) és én a Bravecto tablettát adtam nekik. Miután bevették 1-2 órán belül eltűnt belőlünk a bolha és mindemellett 12 hétig védi is őket bolha-és kullancs ellen. Nagyon jó készítmény, csak az ára meglehetősen húzós.

De lehet kapni a Neostomosan nevű készítményt, amit fel kell hígítani és rá kell fújni a kutyára. Ez nem olyan drága, és szerintem kölyökre is lehet alkalmazni.

2014. okt. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy a bolha nem csak a kutyában van, hanem azon kívül is, így újra fog fertőződni a fekhelyéről, a kertből, bárhonnan, ahol megbújhattak. Ez sajnos nem úgy működik, hogy egy bolhapár átugrik egyik kutyáról a másikra, azokat kiírtjuk és kész, vége.

Szóval ennyi erővel ha sima vízzel alaposan lemosod, azzal is ugyan olyan hatást érsz el, mint a bolhairtó samponnal, hiszen ha jól eláztatod a bőrét, a bolhák ígyis-úgyis elpusztulnak.

2014. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!