Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica érkezik hozzánk?...

Kiscica érkezik hozzánk? Miket szerezzek be, milyen oltások lesznek szükségesek?

Figyelt kérdés

Nagyjból képben vagyok, de szeretnék minden megtenni, hogy jó legyen a cicusnak nálunk.:)


Van hordozója, alomtálcája, etetős-itatós tálkája. kaparófa kell még. Esetleg valami más? Cicaágyat nem akarok venni neki, van sok hely, ahol majd aludhat. (kanapé, fotel, székek, szőnyeg)


Milyen oltások kellenek majd? Mi kötelező, mi ajánlott? A féreghajtás tablettával történik?

Hány hónapos kortól ajánlott az ivartalanítás?

Benti cica lesz? Vegyek kefét és cicafüvet is?



2016. jún. 1. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdő csomagnak, amit felsoroltál, az elég :)

Illetve még cica kaja, de jó minőségű legyen, ne whiskas és társai. Nézd meg a hústartalmát és aminek a legmagasabb, azt vedd neki. Amik pl. jók acana és orijen.

Az oltást a dokival beszéld meg. Amit az én dokim ajánlott, azt beadattam neki.

Kiscicák még pasztába kapják a féreghajtót. Később már tablettában. Az enyém még fél éves kora előtt ivartalanítva lett.

2016. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy le fog húzi az állatorvos és "felesleges", drága oltásokat akar majd ránksózni. Sajnos a régi dokink nyugdíjba ment és nem tudom, hogy megbízhatok-e az új dokiban, akit ajánlottak.


Macskafüvet akkor vegyek?

2016. jún. 1. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja! Utoljára viszont nyakra csepegtethető féreghajtót kapott.

1-es voltam.

2016. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha benti cica lesz, akkor kaparófa mindenképpen ajánlott :) Cicafű is kell, ha nem megy ki, a szőre miatt. Vagy vegyél a dm-ben malátapasztát, elég jó áron van, én azt szoktam adni a cicáimnak. Fésű is kell, még a rövid szőrűből is szokott jó sok kijönni, ahhoz én Furminátort használok. Iszonyú sok szőrt kiszed a házi macskámból.

Ivartalaníttatni én kb 8 hónapos korukban szoktam őket.

Az oltás, az nagyon fontos, ha nem jár ki, akkor is adasd be neki az összeset, de talán a legfontosabb a leukózis elleni. Ha nem jár ki, akkor is hazavihetsz betegségeket a cipődről... :( Nekem minden évben mikor viszem kombinált oltásra, a doktornéni féreghajtó tablettát nyom le a torkán, így megoldott az is!

Boldog cicásodást :)))

2016. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, sok cica szereti. Az enyém spec nem foglalkozott vele, de tény, hogy én is vettem :)


Itt le van írva, hogy mi ajánlott a lakásban tartott macskáknak:

[link]


9. hét: Kombinált oltás (fertőző orr-légcsőgyulladás, fertőző gyomor- és bélgyulladás,

calicivírus okozta nátha, chlamydiosis)


11. hét: Kombinált ismétlő (majd évenet)


Az enyém kijárós, így mindent, ami nem kötelező, azt is beadattam neki.


1-es voltam.

2016. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alom, lapát, táp és játékok, amiket nem soroltál fel.

Alomból szilikátosat ajánlom, mert ebből a pisit nem kell kiszedni, csak a kakit, aztán havonta egyszer cserélni az egészet.

Tápból tartósítószermenteset vegyél, mert ha úgy jársz mint mi, akkor viheted dokihoz újra az allergia miatt. Figyelj arra, hogy minél nagyobb százalékban tartalmazzon húst. A Whiskas és hipermarketekben kapható társai 4%-ot tartalmaznak, ami nagyon kevés.

Érdemes kicsivel többet áldozni erre mert így olcsóbban jössz ki mintha baj esetén dokihoz kéne járni vele rendszeresen.

Cicaágy felesleges, úgysem oda fekszik, hanem ahol biztonságban érzi magát.

Kaparófa mindenképp legyen. Én 5.000 ft-ért vettem 3 éve és kb. mostanra ment tönkre.


Féreghajtót a doki a szájába nyomta valami paszta formában, úgy emlékszem.


Játék is kell neki, mert a cica élete evés, alvás és vadászat hármasából áll. Húzogatós játékok, labdák, lézer, szőrös játékegereket érdemes beszerezni. Ezeket is időről időre megunja és újítani kell.


Oltásból egy kombináltat kapott majd rá pár hétre kell egy ismétlő oltás, hogy megjegyezze a szervezete.

Utána évente egyszer kell vinni oltásra.

Benti cicáknak nem kell, de kintieknek mindenképp kell veszettség elleni oltás is.

Más nincs.


U.i.:Nem tudom miért feltételezitek hogy az állatorvos le akar húzni. Elég jól keres ahhoz hogy a te nyamvadt 4 000 ft-odra fájjon a foga. A felelősségteljes gazdik rendszeres bevételt jelentenek.

2016. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!