Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macska nem érzékeli az...

Ha a macska nem érzékeli az édes ízt, akkor az enyém miért eszi meg a fagylaltot, a habtejszínt, a jégkrémet, a csokoládészirupot (és még sorolhatnám napestig)?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 22:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

És én még azt hittem, hogy elsődleges szabály és közismert dolog, hogy állatnak nem adunk csokoládét...


Életemben nem hallottam olyat, hogy valaki fagylalttal/jégkrémmel, de főleg csokisziruppal tömi a háziállatát. Még a tehéntejen is csodálkozom, hogy egy macskatartó nem tudja, hogy a laktóz káros egy felnőtt macska szervezetének, és felesleges ezzel terhelnie, akkor is, ha látszólag szereti és "kéri/könyörög érte".


Kérdező, áruld el, miből gondolod, hogy ezzel "kényezteted" a macskádat? Kényeztetheted, igen, a halálba. Ugyanis lassan, de biztosan megmérgezed, főleg a csokoládéval.


Még ha úgy is gondolod, hogy kedveli a tejtermékeket, neked kéne okosabbnak lenned, és nem tömnöd ilyenekkel, mert KÁROS. Az nem kifogás, hogy csak ritkán adsz neki. Egyáltalán nem kéne.

2016. jún. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

A macskák nagyobb százalékban laktózérzékenyek, mint az emberek. Az én cicáim nem azok, ezért rendszeresen kapnak tejet. Tizenöt, nyolc és három évesek és köszönik szépen makk egészségesek.

Rengeteg tévhit, hamis információ kering a neten és rengetegen el is hiszik. Ha óvatos akarsz lenni, akkor laktózmentes tejet kell venni. A cicáim "csokibolondok" és azonnal kitör a ribillió, ha csokit látnak. Élnek és virulnak. Az öregúr, ha nem vigyázok, képes kilopni a csokit a táskámból. Csak a töltött csoki hagyja hidegen őket. 😊

2016. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

És akkor még az eddig már leírtakhoz hozzátenném, hogy a cukros dolgok a cukor miatt is károsak. A macska obligát húsevő ragadozó állat eredetileg, ez azt jelenti, hogy az emésztőrendszere az állati eredetű eledelben lévő fehérjék és zsírok felhasználására van beállítva. A szénhidrát, amik közé a cukor is tartozik, nagy terhet ró a hasnyálmirigyére. Sok cica kap hasnyálmiriggyulladást, erre a macskák eleve hajlamosak.

Az édesítőszerek sem jók, a xilit (nyírfacukor) olyan erős méreg egy macskának, mintha arzént adnál neki.

2016. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az ismerősöm macskája elcsent pár kocka csokit a kocsiból és nem sokkal utána bele is halt.
2016. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!