Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minek tartanák macskát az...

Minek tartanák macskát az olyan emberek, akik nem szeretik őket?

Figyelt kérdés

A szomszédomban lakik egy 5 tagú család,ahol mindenki dolgozik,keresettel rendelkezik mégsem hajlandóak a macskájukat ivartalanítani.

A mi udvarunkon van állandóan vagy 5-10 macska,mert nálunk nincs kutya,amitől félnémek.Az egyik macskájuk fél évemte fial,most is itt láttam vagy 3-4különböző kiscicát,de mellettük itt vannak a fél évesek is,akik folyton kajálni járnak ide.

Én szeretem a macskákat,nekünk 2 volt,de az egyik meghalt,most csak egy van,de ennyi cicát nem tudunk etetni.

Nekünk is volt már lánycicánk,amit ivartalanítottunk is,pedig nálunk nem 5 kereső van a családban....


2016. jún. 5. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Nem arról van szó hogy szeretik vagy nem. Inkább csak az hogy a van ahol csak hogy is mondjam...megszokásból tartanak macskát. Valaki ad egyet aztán etet(get)ik a többi nem érdekli őket ha elpusztul lesz másik. Szeretik ők a macskákat (már amelyik) de nem úgy mint mostanában szóval nem babusgatják őket.
2016. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nem ivartalaníttatja nem azt jelenti hogy nem szereti... de van aki egerek ellen tartja, van aki a gyerekei miatt, stb. Vagy csak befogadta és eteti és ennyi.

Sok ember meg annyira tudatlan hogy nem tudja hol hogyan lehet ivartalaníttatni egy macskát. De gyógyszeres megoldás is van, erről még kevesebben tudnak. Nem ártana felvilágosítani őket, mondjuk nyomtass egy szórólapot nekik a környék legolcsóbb állatorvosának elérhetőségével és hogy miért fontos ivartalanítani.

2016. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ha jóban vagytok akkor kérdezz rá. nem hiszem,hogy a pénz az akadály.aki akarja minimálbérből is elviszi. aki nem akarja vagy nem érdekli,az lehet milliomos is,nem viszi el..

beszélj velük,hogy szerinted nem jó,hogy ennyi macska van, mindegyik évi 2x lefial 4-5 kiscicát.. idővel szép beltenyészet.

szóval beszélj velük, esetleg szólhatsz ha van valamilyen ivartalanítási akció is.

2016. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából mem akarok rossz viszonyt velük,meg szoktam hallani,hogy sokszor a kutyával is ordítanak.

Én meg sajnálom a kiscicákat,néha adok is nekik enni,de az sem jó,mert akkor nagyon ideszoknak.

Nem tudom hogy lehet ilyen mentalitással élni,hogy "ajd elpusztul",én a házi állatot is családtagnak kezelem,amikor kutyánk is volt és elpusztult,nagyon megviselt,tavaly az egyik cicánk meghalt,akit már kétszer hozott vissza a halálból az állatorvosunk.

Mi sem vagyunk gazdagok,egyszerű fizetésből élő emberek vagyunk.

2016. jún. 5. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!