Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaalmot vegyek egy...

Milyen macskaalmot vegyek egy olyan cicának, akit most műtöttek és korábban csak földbe wc-zett?

Figyelt kérdés
A földet

2016. jún. 22. 22:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A földet nem érzem most túl higiénikusnak...
2016. jún. 22. 22:12
 2/11 anonim ***** válasza:
Rá kell szoktatni a rendes macskaalomra, de szerintem alapból bele piszkítana abba is.
2016. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
Én natúr bentonitot vagy zeolitot veszek, ezek olcsók, jól csomósodnak és tökéletesen elnyelik a szagokat, valamint fertőtlenítő hatásúak, sőt akkor sincs baj, ha történetesen megeszi, ezek gyógyító ásványok, lásd fogpor, hintőpor, víztisztítás, stb. Ami még fontos, granulált alakban kapható így nem porzik vagyis nem lélegzi be az állat, bár nem hinném, hogy annyit tartózkodik egy macska az alomban, hogy ez valós veszélyt jelentene.
2016. jún. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kinti cicáról van szó. Éjszakára szoktam csak őket becsukni, ott földet használtam, ha már ahhoz szoktak. Most egy hétig külön szeretném tartani a többitől. :)
2016. jún. 23. 06:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Pont a bentonit úgy porzik, mint állat.

A szilikát tűnik higiénikusnak, az minimálisan porol, a zeolit is annak tűnik, bár mivel mi szilikátot használunk, nyilván azt már nem vennék.

Megkapartatod vele, fogja tudni.

Amúgy jó gondolat.

2016. jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Akkor nyilván te valami nagyon gagyi almot láttál,vagy rosszul tároltat bár nem nagyon hiszem, hogy az enyémtől lenne még olcsóbb is. Ami nekem van az tuti, hogy nem porzik sem a bentonit, sem a zeolit. Az igaz, hogy vízbe téve púder finomságúra mállik mindkettő de így granulált állapotban jól teszi a dolgát. Valamikor forgáccsal keverve hörcsögalomnak is használtam, ki akartam rostálni a por miatt de szinte semmi nem volt benne, mármint az alomban a forgácsban azért akadt.:D
2016. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Válassz apró szemcséset, mert a földhöz szokott cica a nagy bogyóktól megilletődhet, az aprót meg könnyedén kaparja. Bár szerintem szinte mindegy, valószínűleg nem lesz gond!
2016. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem sem lesz gond, bármit használsz megfogja találni de kinti cica lévén első alkalommal biztosan ki akar majd menni, ilyenkor érdemes odahívni az alomhoz, talán még rá is teheted, hogy merje használni.
2016. jún. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Apró darabosat vettem. A kukoricának valamely részéből van, rágcsálók alá is jó. Belepisilt, úgyhogy nincs gond vele.

Előtte azért kotorásztam a kezemmel az orra előtt, hátha,nem jönne rá magától.

Csak szegény olyan étvágytalan és gyenge.

2016. jún. 24. 10:03
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Igen kukoricacsutkából darálják, én is használtam igaz, hogy hörcsögalomnak de ezek szerint a cica sem veti meg. Mi volt a baja, hogy műteni kellett, vagy csak ivartalanítás volt? Abból elég hamar felépülnek ha nem fertőződik el a seb. Remélem hamar rendbe jön és mehet a társaihoz.
2016. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!