Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki találkozott már olyan...

Valaki találkozott már olyan esettel, hogy a fekete macskájából szürke lett?

Figyelt kérdés
8 hetes kandúr kiscicáról van szó aki teljesen feketén került hozzám mostanra a cica több mint fele szürke, és inkább az ezüst színre hajazik mint a hamura.
2016. jún. 28. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos leporoltad...


Komolyra fordítva a szót, egy csomó állat van az állatvilágban, akinek a szőrének/bőrének/egyéb fedőrétegének a színe megváltozik a felnövése során. Simán elképzelhető, hogy a te macskafajtád is ilyen. Nincs ebben semmi.

2016. jún. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Igen egy alapos leporolás nálunk is beszokott válni és ilyenkor újra fekete a cicó.:D A szomszéd jelentéktelennek mondható világosszürke kismacskájából gyönyörű szinte acélosan kék színű tigriscsíkos macsek lett. Én azt hittem először, hogy másik macskát vettek, kérdeztem is, hogy van hamvas mire mondták, hogy ő az csak ilyen lett a színe. Komolyan mondom ,nem akartam elhinni.:D Ezek szerint nem is olyan ritka eset ha egy kiscica idővel színt vállt.
2016. jún. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat ül a napon, akkor valószínűleg kiszívta a nap (nem vicc!)


Az étrend is okozhatja; a helytelen táplálástól kifakulhat a szőr.

2016. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem a nap okozhatta mivel benti cica, Previtál konzerv/tasakos + Royal Junior száraztápot kap.A másik kettő cicám is ezt eszi, ugyhogy szerintem a táplálkozással sem lehet gond. A nagymamám annyival magyarázta a jelenséget, hogy "látod kislányom ez történik azokkal a kiscicákkal akik nem választják ki a színüket még magzat korukban" :D XD
2016. jún. 29. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:
A jelenség egyáltalán nem ritka, nem kell megijedni! :) a ritka az, ha pont olyan színű, és mintájú marad, mint picinek. Csak álltalában a jelenség nem ilyen feltűnő. De hány házicica él aki gyerekkén gyönyörű világos ezüstszürke vt, felnőtt korára meg barnásodott, vagy sötétedett a színe, esetleg a csíkok elhalványultak, vagy megerősödtek, esetleg el is tűntek. Ez normális, nincs baja a cicusnak :)
2016. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!