Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi annak a macskafajtának a...

Mi annak a macskafajtának a neve, ami szürke színű és z orra meg a füle fekete? És rövid a szőre is. Aki tud képet is linkelhet! ÉS ez a fajta mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

sziámira gondolsz?


[link]

2012. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jajj köszi,köszi,igen ez az a fajta,csak nem voltam benne biztos,hogy ez a sziámi:). De mennyibe kerülhet egy ilyen macska,mert nekem csak házi macska volt eddig lakásban,és az ugye ingyen volt,de most költözünk majd a párommal albiba és szeretnék macskát újra és erre a fajtára gondoltam,de ha ez ilyen kényes akkor inkább lesz megint házi :)!
2012. okt. 30. 17:42
 3/13 Mecse ***** válasza:

Törzskönyvesen tenyésztőtől 70-80 ezer forint körül kezdődnek a sziámik.


Ki nem találtam volna hogy erre a fajtára gondolsz a kérdésedből ugyanis a sziámiban nincs fekete szín :). Legsötétebb színváltozat a seal (fókabarna) ami egész sötét lesz felnőtt korra, de nem fekete :)

2012. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig a képen is ilyen sötétszürke a nózija meg a füle :). Szóval akkor ez a fajta nagyon drága.Tudni illik,én imádom a macskákat,szerintem a legszebb állatok a világon és bár érdekállatok,nagyon sokat tudnak ők is (a legtöbb állathoz hasonlóan) segíteni a szorongó,depressziós embereken.A macskák pedig kifejezetten ezeken az embereken! És mivel én sajnos hajlamos vagyok a depresszióra és szorongok is,így nekem világ életemben a macska volt a tökéletes állat és 3 éves korom óta a kedvenc állatom is ő! Volt szobacicám 3 éve az albimban,egyedül éltem és néha szörnyen magányos,befordult voltam és láttam egy hírdetést,hogy cicák ingyen elvihetők.Kiderült,hogy egy menhely volt,ahova el is mentem és bár voltak gyönyörű nagyobbacska cicák,nekem egyik sem volt "szimpi".Ekkor a hölgy,aki ott volt mondta,hogy hát van itt még egy cica,de ő nagyon picike,de a testvéreit már mind elvitték,csak ő maradt,mert senkinek nem kellett. Benéztem a hordozóba,amiben volt és megláttam egy kb 15cm hosszú tengerkék szemű tiszta maszat pofijú kis gombócot.Rögtön "beleszerettem" és papírok aláírása után el is vittem.Együtt mentünk keresztül az ő és az én későbbi betegségemen és mikor én beteg lettem,olyan volt velem,mintha meghálálta volna,hogy gondoskodtam róla,mikor kiskorában ő lett beteg. Lehet hülyén hangzik és ő csak egy kis házicica volt,kis maszatos arcocskával,de nekem annyit segített azalatt a 3 év alatt,hogy azokban az években semmi betegségem nem volt,szó szerint! Kicsit hosszú lett a történetem,de így talán mindenki megérti,mit jelentenek ezek az állatok nekem. Csak sajnos akkor azért is kell újra házicicát választanom,majd tavasszal,mert pénzem nem nagyon van ilyen cicára és mert nem tudom,hogy egy ilyen nemesített fajtának meg tudnám-e adni azt amire neki szüksége van. De köszönöm mindenkinek az infókat :)!
2012. okt. 30. 19:06
 5/13 Mecse ***** válasza:

Értem, és örülök hogy ennyit segített neked a cicus :)


Hozzátenném hogy annak is örülök hogy nem merül fel benned hogy szaporítóktól veszel sziáminak kinéző cicát, ez nagyon becsülendő dolog. Nem annyira kényes macskák mint amennyire az árukból talán tűnhetne, viszont a szűréseket és egyéb normálisan a tenyésztéssel járó költségeket logikus hogy ki kell fizetni.


Egyébként feketének látszanak a seal point változat színjegyei, nézd ; [link]


Szóval megértem hogy annak tűnt.


Remélem egyszer összejön neked hogy legyen egy sziámid :).

2012. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jajj de édes vagy,köszönöm:)! Hát tudod,ha házi cica lesz is imádni fogom,csak lenne már tavasz,hogy legyenek pici macsekok,akiket örökbe lehet fogadni :).
2012. okt. 30. 19:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg kereshetsz félvér cicákat, ahol csak az egyik szülő sziámi (vagy ilyen jegyes), és abból lehet ilyen színű kölyök.
2012. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz ötlet,bár nem tudom,hol lehet ilyet keresni...
2012. okt. 30. 22:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Pl itt:


[link]


Törzskönyv nélkül 15-25 ezer Ft-ért megkapod.

2012. okt. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)!
2012. okt. 31. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!