Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudtok mondani olyan cicafajtá...

Starstablee kérdése:

Tudtok mondani olyan cicafajtákat amiknek nem hullik (annyira) a szőre (rövid szőrüek között)? és nem annyira betegesek?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 09:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyrészt minden cicusnak hullik valamennyire a szőre. De ezt egy jó fésűvel (nekem a furminator vállt be) és heti 1-2x fésüléssel rövid szőrűeknél szinte teljesen leredukálhatod. Ha egy cicának nagyon hullik a szőre, és ez nem konkrét fajtajelleg (pl Norvég hegyi macskánál) akkor az 90%ban rosszat jelent, paraziták, bőrbetegségek, hormonális betegségek stb ami kezelést igényel. Ha rövid szőrűt akarsz, szőrhullás esetében sokkal szerencsésebb vagy, főleg a nem tömött bundájú fajtáknál. A betegségekről meg annyit, hogy a keverékek (egyszerű házimacskák) általánosan egészségesebbek, tisztavérű társaiknál, mivel nagyon változatos genetikai háttérrel rendelkeznek, míg szinte minden fajtatisztának van vmi jellegzetes betegsége. Én pl Sziámikat tartok, szőrük nem hullik, ellenben kommunikatívak( értsd: csak akkor van csönd, ha mind alszik) ők alapon egészségesek, de gyakoriak a fogíny problémák, nekem is volt már benne részem, amiben a legrosszabb a szájszag :D így hozzá kellet szokniuk a fogmosáshoz. Én minden leendő cicagazdinak tudom ajánlani a 101 kiscica című sorozatot, összesen 7 részes, elosztva 3 évadra, és minden Magyarországon is beszerezhető (és jópár nálunk még nem tenyésztett) fajtát részletesen bemutat a fontos szempontok alapján : milyenek családban, mennyi törődést igényel külsőjük, mennyire egészségesek stb. Ezek megtalálod online is pl a mozicsillag.cc oldalon.
2016. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!