Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szokott hasmenésük...

Miért szokott hasmenésük lenni a kismacskáknak?

Figyelt kérdés

Általánosságban kérdezem. Mindig jellemző volt, hogy foscsiznak a kiscicák, de nem értem miért.

Nem tűnnek betegnek, futkoznak.

Amíg csak anyatej van, akkor is folyékonyat kakilnak és később, mikor esznek, akkor is.


Tejről is olvastam már, hogy a kicsik még bírják, de felnőttnek ne, illetve fordítva is olvastam. Állatorvos azt mondta, ha szereti a cica, igya.

Konzerv és száraz tápot kapnak.



2016. júl. 3. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Bélfertőzéstől, konzervtől, tejtől, túl zsíros kajától, sok mindentől lehet.

Mindenesetre nem normális állapot, nem kell beletörődni. A cica attól, hogy szereti a tejet, nem tesz jót a legtöbbnek, de legalábbis felesleges neki.

Ha fosik a cica, de más tünete nincs, akkor érdemes pár napos diétát tartani, ami szétfőtt rizst és hozzá főtt csirkemellet jelent, fűszerek, bőr, zsiradék nélkül.

2016. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tejből csak laktózmentes adható minden korosztályú cicának, kicsikre különösen veszélyes lehet. Emelett sok fogdosás, emelgetés szintén nem tesz jót nekik, emiatt is lehet, vagy nemmegfelelő táplálás.(száraztápok és pláne konzervek csak elenyésző száma értékes táplálék számára, a legtöbb olcsó, és némely drágább is nem éppen egy húsevőnek lenne való)

Viszont a kiscicák széklete aapon mindig puhább, mint a felnőtteké, de hígat(vizeset) nem szabad kakilniuk, ilyen esetben egy orvosi vizsgálat, és tanácskérés elfér) Volt már pár kiscicám, amiket 1-2 hetes koruktól neveltem fel, mert kidobta őket valamelyik felelőtlen barom, de sosem ment a hasuk)

2016. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!