Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nem iszik?

Macska nem iszik?

Figyelt kérdés
Egy éves ivartalanított nőstény cicám nem nagyon akaródzik inni. A hirtelen jött nagy melegig minden oké volt, evett-ivott rendesen, de a nagy melegekben nem hajlandó. Az evést még megértem, lakás cica, és nem is túl játékos macsek, de az ivást? Próbálom csalogatni a vízhez, belemártom az ujjamat is neki háha onnan lenyalja, de néhány napja nem látom, hogy inna. Pisilni nagyon keveset pisil, egy kis gombócot találok az alomban nap végén, meg egy adag kakit. Száraz táp egész nap kint van neki, este kap nedveset, a vizét mindig cserélem. Nagyon aggódom, egy hónapja van csak nálunk, annyira jól nem ismerem még őt.

2016. júl. 3. 21:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Viselkedésre nem bágyadt, dorombol, ejszaka futkározik is, játszik a labdájával. A szeme csipásodik nagyon, azt két hétig kezeltük antibiotikummal, picit javult, de teljesen nem szűnt meg a probléma. Fizetéskor visszük vissza a dokihoz ezügyben, akkor természetesen beszélek vele is, csak addig kellene valami tanács.
2016. júl. 3. 21:27
 2/12 anonim ***** válasza:
A cicák furcsa lények. Nekem volt olyan, bizonyos műanyag pohárból volt hajlandó inni. Volt belőle több színű.. Egy ideig különböző helyeken leraktam a poharakat vízzel és fene tudja, milyen rendszer szerint, de hol ebből, hol abból ivott.
2016. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Enyém csapról iszik :D Szóval tényleg az előttem szólóval értek egyet... a cicák furák.
2016. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A cicák a természetben a vízbevitelük nagyját a táplálékukból nyerik. Emellett nagyon érzékenyek a bajszukra. Ha széles a tál, és vagy beleér a vízbe, vagy a pereméhez, inkább hagyják a francba(ezért működik a poharas verzió) ezen kívül, mint ti is tudjátok, nagyon tiszta állatok, így a nem friss víz sem kell nekik. A legtöbb cica a folyóvizet szereti(csapos verzió) ami problémás, mert a gazdi nem figyelhet folyton erre. Viszont a legtöbb keveset ivó macska, akárcsak emberek esetében, ők is fogékonyak a húgyúti fertőzésekre. Így én javasolok egy macska itatókutat ez lényegében a pici szökőkút. Nem olcsó mulatság, de olcsóbb mint egy vesekezelés...:)
2016. júl. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom annyira kinyalni a fenekét, hogy ivókutat vegyek neki. MINDIG friss a vize, de nem érdekli. Megpróbálkozom egy szűkebb tállal, de összességében a doki kedden/szerdán megmondja a tutit.
2016. júl. 3. 23:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is most a 38 fokban kevesebbet ivott, síkideg voltam, mivel most volt húgyköves nemrég. Szóval ő reggel kap konzervet, van száraztáp, és befeküdt a hűvösbe, ahelyett, hogy vedelt volna. Volt itthon egy macskapuding (fressnapf), és azt diktáltam belé naponta többször is, mivel az ugye elég nedves, hogy folyadékhoz jusson. Mikor elmúlt a 38 fok, többet ivott (a múltkori hőség). Én ezt nem értem, de mindegy, viszont nem lehet azzal elintézni, hogy macska, mert pont ettől alakulhat ki (többek közt) kiválóan a húgykő. Javaslatom ez, hogy reggel is adj neki nedveseledelt, konzervet, vagy amit szeret, és inkább én reggel adnám neki a konzervet a helyedben (általában is ezt hallom), és ugyanígy, akár valami ilyen nass jellegűt, mint ez a puding, este, amiben van nedvesség. Mert mint fentebb írták, a macskák természetüktől fogva főként az eledelükből szerzik a nedvességet, keveset isznak. Inkább megfogják az egérkét, aminek elfogyasztják az x nedvességtartalmú húsát frissen, a vérét... stb. Az hogy keveset pisil, nem jelent jót, és ha esetleg mindenfelé, szokatlan helyeken próbál csorgatni, és ráadásul csak sokadik próbálkozásra tud pisilni, pláne ha vért pisil, az húgykő gyanú. Emiatt figyelni kell ezeket a szokásait és komolyan venni. Azért az enyém csak pisilt még a hőségben is, nem csak egyszer. Viszont én sem tudtam neki úgy vizet kínálni, hogy nyalja le a vizes kezemet, vagy a kívülről is vizes ásványvizes üveget, máskor bezzeg lenyalja...
2016. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem erőlködik a pisivel, nem az a helyzet, hogy próbálja, de nem sikerül, hanem egyszerűen nem is nagyon teszi. Nem pisil össze semmit, ha akar pisilni, sikerül neki. Azért este adok neki nedveset, mert az időbeosztásom nem fix, van hogy csak későn jutok ágyba és későn is kelek, ugyanígy a páromé, így sajnos nem engedhetjül meg, hogy a macska felverjen minket a nyervogással reggelente. Este nyolckor/kilenckor viszont egyikünk mindig meg tudja oldani az etetesét, így az az ideálisabb neki. Nem hiszem, hogy ez bármiben is változtatna a pisilési szokásain.
2016. júl. 4. 22:25
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Azért írtam a reggeli nedveset, merthogy akkor jut reggel nedveseledel a szervezetébe, és ez úgy függ össze a pisivel, hogy gondolom, akkor napközben azt a nedveset kipisilné.
2016. júl. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De ha este kap, akkor éjszaka pisili ki, de ugye az sem nagyon történik meg. Mindenesetre köszönöm a segítséget, ma/holnap doki.
2016. júl. 5. 11:19
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Mi lett a cicával? Az jutott eszembe, lehet, ezzel kellett volna kezdeni, hogy lehet, hogy nem tetszik neki az alom.
2016. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!