Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska behívása az udvarról,...

Macska behívása az udvarról, ha csak szórakozik?

Figyelt kérdés

Két macskám van és két kutyám. Nem kompatibilisek, ezért nappal a macskák vannak kint, éjjel a kutyák. A két macska közül az egyik gond nélkül megfogható, behozom este. De a másik szeret szórakozni. Ha nem találom el kora este a megfelelő pillanatot, akkor van, hogy majdnem éjfélig szivat, csak akkor engedi megfogni magát. Addig meg ugye a kutyák nem tudnak kijönni.

Azt csinálja, hogy közel jön, sőt, leheveredik, nyalogatja magát, egész közel enged, majd az utolsó pillanatban elszelel. Most már eléggé kikészít, kis babám van és nem a macskahoz szeretnek igazodni. Ezt leszámítva egy jofej macska, de ilyenkor szórakozik velem (anyám szerint ilyen nincs,de van), és olyanokat kivanok neki, hogy a vállról indítható rakéta még a szelídebb ötletek közé tartozik.

Az sem működik, hogy kakas zacskót zorgetek. Egy méterre is megközelít, aztan elsetal.

Ötlet? Vagy tök reménytelen?


2016. júl. 4. 19:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kakas zacskó = kajás zacskó :D
2016. júl. 4. 19:38
 2/11 anonim válasza:
0%
Én kiengedném a kutyákat.
2016. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szívem szerint én is ezt tenném, de az a macskanak majdnem tuti halál. A kutyák felnőtt korukban kerültek ide, es gyakorlatilag mindent szétszednek, ami áthaladna a területükön: róka, sün, macska...

A macskám mar 6 eves, sokat költöztünk együtt, jo fej ezt leszámítva, ez par hónapja kialakult helyzet.

Amikor elborul az agyam, én is raengednem a kutyákat, de lehet, hogy elegge megviselne, ha szettepnek.

2016. júl. 4. 19:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Vidd ki pórázon a kutyát, kicsit szivasd te is a macskát, utána rájön, hogy jobb ha engedi magát megfogni.
2016. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is pont azt akartam írni amit a második. :-D

Hát tudod kit szívatna. Az én macskám sem volt eleinte kompatibilis a kutyákkal akik később kerültek ide, de végül az lett mikor éhes lett. Azóta jóban vannak, sőt néha télen a macska a kutya hátán alszik.

Addig szórakozik amíg engeded. Szerintem nagyon megnehezíted az életedet, én is imádom az állataimat, de nem ők dirigálnak. Ha nem akarsz hozzá igazodni, akkor egyszerűen ne igazodj, aztán majd meggondolja magát.

Az én cicám már nem fiatal, és néha vele is túlszalad a ló ha kicsit is hagyom, de még őt is lehet irányítani. Te rontod el, hidd el. Ne te könyörögj már neki.

2016. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. voltam,. a kommentem után olvastam a következő írásodat. Ha ez viszonylag új helyzet, akkor muszáj lesz összeszoktatnod őket, a totál elkülönítés nem mehet örökké. Valamivel könnyebb lenne nappal nevelned őket, mint este sz..ni mikor már lefeküdnél.
2016. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A pórázos módszert én is jó ötletnek tartom, esetleg kérd meg a párod, hogy tartsa ő a kutyát. Ha játékos, egy madzagea kötött papír vagy alufóliagalacsin is kehet csali. Az én macskám is szivatott így, az istennek nem tudtam rávenni, kb 6 hónapos korára, már mindenre tudta, hogy kamu.

Na megelégeltem kizártam éjszakára. Ugyan aznap alig aludtunk, mert egész nap a teraszon nyávogott, de nem lágyult meg a szívem....nefélj azóta még csak éppenhogy kezd szürkülni, de a macska már bent is van.

Ha vacsorát már nem kapnak este, az is bevállhat kb 1-2 hét alatt, hogy amikor bemegy végre, kap egy kis ízletes csemegét(nekünk idősebb kandúrunk így szokott rá, de a fiatal nőstényt semmi sem érdekelte, egészen az októberi hideg estéig, amut kint kellett töltenie)

2016. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hivd be lenyegesen hamarabb. Meg ne adj neki annyit enni, hogy ehes legyen.
2016. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszi az ötleteket. En is gondoltam ra, hogy a férjem kihozza a kutyákat, o meg jol megijed. Hacsak nem elrohan ijedteben a vakvilágba.

Ma sokkal korábban behoztam, ez működött. Koszi az ötleteket!

(Az osszeszoktatas teljesen reménytelen...)

2016. júl. 5. 19:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Kaját ugy csak kora reggel kap,pont ezert, sokszor latszik is, hogy éhes, de csak csinálja a fesztivált.
2016. júl. 5. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!