Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy fekete fehér fiú...

Annapanna0303 kérdése:

Van egy fekete fehér fiú cicám és nem tudok neki nevet adni már neten kerestem de nem normális nevek voltak tudnátok segíteni? NORMÁLIS neveket szeretnék adni neki

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 19:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kalács. :)
2016. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

Megértem, hogy szereted a cicád, és még a névadásnál is valami nagyszerűt szeretnél neki, de…

A macseknak tök mindegy mi a neve, vastagon tojik rá. Imádnivaló kis lények, elképesztő akrobaták, de elnevezheted bárminek, aztán hívogathatod cipőkanál néven is, meg tejbegríz néven is, meg drága-csillagom néven is, meg akárhogy, ha akar, odamegy hozzád, ha nem, akkor nem. Hívogatáskor lehetsz tőle egy méterre is, ha nem nézel éppen oda, ahol rejtőzik, akkor olyan nyugodtan marad a helyén, mintha odanőtt volna. Azt se tudod, hogy ott van a közeledben.

Legfeljebb, az egészségügyi könyvében szerepel a neve. Én egy kérdőjelet írattam be, a doktornő jót derült rajta, megvolt a névadás. Nem ettől függ, hogy mennyire gondoskodom róla, mennyire tartom tiszteletben az önállóságát.

2016. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

Tájékoztatnálak kedves utolsó, hogy a cicák éppen úgy taníthatók, mint a kutyák. Nekem 3 macsekom van, mindegyik hallgat a nevére, jönnek, ha hívom őket, leülnek, fekszenek, pacsit adnak, a karomba ugranak, visszahozzák a plüssegerüket, ha arra kérem, humán WC-t használnak. Ha úgy gondolkodunk a cicákról, hogy csak cukik és néha meg lehet őket simizni, de egyébként nem nagyon foglalkozunk velük, akkor pontosan olyanok lesznek, mint amilyet leírtál. Viszont ha minden nap szán rá időt az ember, hogy foglalkozzon velük és tanítgassa, pont olyan okosak lesznek, mint a kutyák.

Nyilván nevezheti akárminek, de az azért fontos, hogy tetsszen a gazdinak. Hívhatja Ganajtúrónak, ha megtanítja, hallgatni fog rá, és a macsek nem tudja, hogy mit jelent a név. De a gazdi tudja... Nyilván jobb egy olyan nevet kimondani, aminek tetszik a hangzása.

2016. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
szerintem csak a hangot ismerik fel az mindegy mit mondasz
2016. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanúgy meg tudják tanulni a saját nevüket és a parancsszavakat, mint a kutyák, feltéve,ha foglalkoznak velük.
2016. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Merlin
2016. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Bagira
2016. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A HP-s nevek nekem is tetszenek, illetve nekem a Trónok harcás nevek is bejönnek, ha most lenne új cicám, tuti valamelyik szereplő után nevezném el, viszont ezek a nevek csak akkor jópofák, ha az adott gazdi is rajongó. Úgyhogy ebből kiindulva, kérdező: van valami sorozat/film/könyv, amit szeretsz, és van kedvenc szereplőd? Ha igen, elnevezheted a cicát úgy, mint az adott szereplőt.

Egyébként nekem még ezek a nevek tetszenek: Merlin, Oreo (bár a környezetemben már kb. minden 2. fekete-fehér cicát így hívnak, de attól még tetszik :D), Dominó, Démon.

2016. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó elképzelem ahogy macskád hívod be a házba: ciiic ciiic gyere ide Viharbanszületett Daenerys a Targaryen-házból, első ezen a néven, az Elsők, az andalok és rhoyne-iak királynője, a Hét Királyság ura és a Birodalom védelmezője, Meereen királynője, a Tűzjáró, a Nagy Fűtenger khaleesije, a bilincsek letörője és a Sárkányok Anyja, vacsooraaaa. :D
2016. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
:DDDDDDDDD Na jó, az tényleg vicces lenne, egyébként vagy Tyrion vagy valamelyik sárkány után nevezném el, ha fiú macskáról lenne szó :D
2016. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!