Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt valaki, akinek szemely...

Van itt valaki, akinek szemelyes, élménye', tapasztalata van? Cicám eozinofil granuloma komplex (remélem jól írtam) betegségben szenved. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Egy, két hetente szteroid es antibiotikum injekciót kap január óta, hogy tünetmentes legyen. Majd bele pusztulok, annyira sajnálom. Rengeteg remek állatorvos látta, kezelte...

#Eozinofil granuloma komplex cica betegség #cica allergia
2016. júl. 12. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Hú szegény Cicus, én errős sajna nem tudok semmit, de tudom h hol lehet utána nézni:


[link]


ez aZ OLDaL szinte mindent leír.

Jó és mihamarabbi gyógyulást a cicusnak!

2016. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2013 januárja óta ugyanez a helyzet az én cicámnál is. Neki a jobb első lábán jönnek ki a plakkok (egyszer volt bal hátsó lábon, vmint a bal fülében is, de amúgy mindig ugyanott van a jobb lábán), Prednisolon (5mg-os) napi 2* + Doxycycin (10mg; napi 1/4 tabl.) kombó volt a kezdetekkor a napi adag, pár hónapos kihagyásokkal; azóta ami "bevált": Sandimmun neoral 10mg-os lágy kapszula (ha korán észrevesszük a plakkot és még kicsi, akkor napi 1; ha nem javul, vagy nagyobb, napi 2), általában 3-4 hétig. Az utolsó héten és utána néhány napig napi fél Dia dog&cat rágótabletta, ami helyrerázza pocakot a sok gyógyszer után. Két kezelés között volt, hogy fél év telt el, volt, hogy csak 2-3 hónap. Lakásban tartott cica, úgyhogy az étkezési szabályokat könnyű betartatnom vele (ez a betegség ugyanis allergia): hipoallergén táp, és néha nyúlhús. Sok türelmet és kitartást Nektek. :)
2018. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!