Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elutazom öt napra, és a...

Elutazom öt napra, és a cicámra anyukám fog vigyázni. Vajon nem lesz a helyváltoztatás túl megrázó a cicának?

Figyelt kérdés

Én egyedül lakom, de anyukám elvállalta a macskafelügyeletet erre az öt napra. Ő kb. 1 órára lakik tőlem. Már pár napja egyszer hazavittem hozzá a cicát, és ott voltunk egy órát, hogy ne akkor lássa először azt a lakást, mikor odaviszem, és eltűnök öt napra. Először meg volt illetődve, de utána hozzászokott, és evett, pisilt, stb. Viszem majd a kosarát, a takaróját, az alomdobozát, meg a játékait. Vajon hogy fogja bírni a macska?

Egyébként, amennyire meg tudom ítélni, jól alkalmazkodó cicáról van szó.


2010. ápr. 16. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy nagy baj lenne, ha ott is megkapja megfelelő gondoskodást meg viszed a "személyes2 holmiát. nem tudom kertes házról van-e szó ahova viszed, de ha igen lehet hogy nem kéne ott kiengedni, nehogy elkószáljon.
2010. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Szia! Szerintem nem kell ebbol ennyit kihozni, semmi baja nem lesz a macskadnak. Mint mondtad, jol erezte magat az uj kornyezetben is. Enni, inni kapjon, legyen fekvohelye ahova elvonulhat. Ennyi kell a macskanak, mivel o egy teljesen fuggetlen leny, nem kotodik annyira az emberhez mint pl egy kutya. Ugyhogy biztos lehetsz benne, hogy semilyen lelki serulest nem fog szenvedni azert, mert te tavol vagy ot napot.
2010. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem kertimacska, teljesen szobacica.

az ő fajtája igazából nagyon kötődik az emberekhez, meg a személyekhez, más macskákhoz, akivel együtt lakik (mármint nekem nincs több, csak ő:). ezért aggaszt a dolog.

2010. ápr. 16. 19:10
 4/8 A kérdező kommentje:
ja és még fiatal, 11 hónapos
2010. ápr. 16. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó válaszokat kaptál, fontos, hogy véletlenül se szökjön ki,

mert nem biztos, hogy visszatalál. Egyébként már többször is

átvihetted volna, de így sem lehet semmi baj.

2010. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát nem tudtam eddig töbször átvinni. másfél hónapja van nálam, és nem szabad, hogy hideg érje, mert azonnal megfázik, baja lesz, stb.
2010. ápr. 19. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is egyedül lakom, és a minden alkalommal, amikor el kell mennem, "leadom" a kutyát és a kb. 1 éves macskámat az egyik barátnőmhöz felügyeletre. A cica sokkal jobban tűri, mint a kutya. Alomba pipil ott is, rendesen eszik, jól alszik - néha azt hiszem, a macskám nem is szeret, csak a kaját, amit adok. Én meg halálra aggódom magam miatta, kétszer-háromszor telefonálok, nem szökött-e ki...kicsit túlaggódom. :) Aztán ma mentem érte, és a macska azonnal leugrott a szekrényről, odajött, és dorombolva tűrte az örvendezésemet.

Néhány nap nem árt meg a cicának, de azért ne hidd, hogy nem hiányzol neki, sokkal nagyobb lelkesedést fog tanúsítani, ha érte mész, mint egész addigi életében :)

De kösd az anyukád lelkére, ki nem engedje, elveszhet, elüthetik, elkaphatja kutya is, nem fog visszatalálni az alkalmi szállására.

2010. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tuti nem fog kiszökni, anyu is emeletes házban lakik,a harmadikon.az ajtót csak akkor nyitja ki, ha megy valahova /jön valahonnan. Olyankor meg majd visszatessékeli a macsek kíváncsi kis fejét az ajtóból.


Én azt próbálom anyámmal megértetni, hogy ne engedje be olyan helyre, ahol nyitva van az ablak /erkélyajtó, mert a kis hülye képes, és kiveti magát a harmadikról. Ettől rettegek.

olyan halkan és gyorsan ott tud teremni bárhol, hogy ihaj... tegnap bezártam az ágyneműtaróba tíz percre, mert nem vettem észre, amikor beugrott ágyazás alatt.... persze akkor nevettünk ezen, de nagyon rossz érzésem van ettől, olyan lelkiismeret-furdalás szerű... :S:S

2010. ápr. 21. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!