Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elutazom kb 1-1/2 évre. Van...

Elutazom kb 1-1/2 évre. Van egy két éves német dogom, és nagyon ragaszkodik hozzám. Sajnos őt nem vihetem. Ha hazatérek, megismer majd? Lelkileg hogyan bírja majd a hiányomat? Egyátalán érti, hogy mi is történik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de egy hét alatt megszokja az uj "gazdit". Én is szeretném azt hinni,hogy csak engem szeretnek és meghalnának nélkülem,de nem így van, tökéletesen jólérezték magukat amikor kórházban voltam 2hónapig. Örültek nekem amikor hazajöttem, de másnapra már olyan volt mint előtte.
2011. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez azért nem mindig igaz. Eléggé kutyafüggő. Találkoztam én már olyan kutyával, amelyik "belebetegedett" a gazdija hiányába. A bullmasztiff vagy a rodéziai ridgeback például tipikusan ilyn fajták. A német dogot annyira nem ismerem. De biztos volt már olyan, hogy hosszabb időre elutaztál. Akkor hogy bírta?
2011. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy napnál többet nem volt nélkülem. Egyébként a család vele marad de neki én vagyok a mindene. Minden lépésemet követi, búj-ragaszkodik stb...
2011. jún. 21. 23:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is kutya függő!

De ha a tied ennyire ragaszkodik,megfogja viselni nagyon szerintem. Nekem Amstaffjaim vannak és az egyik kis szukám annyira ragaszkodik hozzám hogy ha el megyünk nyaralni mondjuk egy hétre,akkor csak akkor hajlandó enni ha a nagyim (aki vigyázz rájuk ) fel veszi a papucsomat ! :)

És mikor haza jövök majd kiugranak a bőrükből.

Ja és elfelejteni biztos hogy nem fog.

2011. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ki fogja bírni nyugi :-) Dédnagyapám németjuhásza annyira szerette miután meghalt dédnagyapám 1 hétig nem evett és könnyes volt szeme és ő is meghalt.:-(
2011. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem felejt?
2011. jún. 21. 23:40
 7/12 anonim ***** válasza:
A kutya nem felejt, abból. Régen, még a legelső kutyánkat ellopták, két utcával odébb "lakott". Sajnos akkor még nem volt chip, és keverék volt, szóval bizonygathattuk mi, h a miénk, nem adták vissza. Viszont bármikor kivitték, rohant a házunk elé, ha meg megérezte a szagunkat, akkor vonyított és húzta a "gazdáját" felénk...
2011. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is saját példából tudom, hogy a kutya nem felejt. Mamámék akartak egy kutyát, és úgy hozta a sors, hogy egy németjuhász lett a kiválasztott. Mivel a Mamáék öregek voltak már akkor is, így a kiskutya nevelését az első időkbe ránk bízták. Ez kb fél év volt, amit velünk töltött, majd elvitték. Sokáig nem látogattuk, mert nagyon kötődött hozzánk, és szokja csak meg az új helyét.


14 évet élt, a halála napjáig én voltam az egyetlen gyerek, akit megtűrt magán, és anyu az egyetlen, akire hallgatott. Kiskorában (ami az én kiskorom is volt), ha beszaladt a parkoló autó alá, úgy csináltam, mint aki sír, hogy előjöjjön. 14 évesen, reumásan is emlékezett rá, ha így kerestem, farokcsóválva szaladt hozzám, és ő is velem nyüffögött:)


Szóval nem felejtett:)

2011. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
sztem egyed függő inkább. nem lehet általánosítani, gondoljatok bele az utcáról befogadott kutya is megszokja az uj gazdit.
2011. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: de nem felejti el, hogy honnan jött.. ha bántalmazták, pláne nem. Nem arról van szó, hogy nem alkalmazkodik az új környezetéhez, és a múltban él, hanem arról, hogy meg fogja ismerni a gazdiját, ha hazatér.
2011. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!