Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy közel egy éves ex-fiú...

Van egy közel egy éves ex-fiú cicám. Szeretném kivizsgáltatni, hogy van-e valami rejtett genetikai betegsége, ami később előjöhet. Léteznek ilyen vizsgálatok, tesztek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
mi az, hogy ex-fiú cica? :S
2010. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom eunuch. :D
2010. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem arra gondol, hogy ivartalanított. Nagyobb állatkórházakban, állatklinikán biztos csinálnak ilyen vizsgálatot, de az tuti, hogy nagyon drága lehet. Miért gondolod, hogy genetikai betegsége lenne a cicádnak?
2010. ápr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát mondjuk, hogy nem-e vérmacska :D


Nekünk is van cicánk. Nem csináltatnék ilyen vizsgálatot, mert ha valami genetikai rejtett baja van, ami később jön elő, sokat úgysem tudnánk vele most kezdeni. Nyilván ezért nem altat el az ember egy macskát már előre, hogy majd később beteg lesz. Ha meg majd már tényleg beteg, ráérnek majd akkor vizsgálódni.

2010. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azóta ezt találtam:

[link]

leírják, hogy mik vannak, és miért érdemes, ha az állatorvos is javasolja, akkor el fogom végeztetni őket. egyáltalán nem drágák - legalábbis ahhoz viszonyíva, mikor beteg az állat, és kezelésekre, operációra kell hordani, benthagyni, gyógyszerezni, stb.

én szeretek tudni előre a várható nehézségekről, vagy épp arról, hogy nem lesz ilyen baja a cicámnak. elképzelhető, hogy ha mégis van hajlama valamire, akkor az megelőzhető, vagy idejekorán szintentartható. akinek a macskája halt már meg genetikai betegségben, nem hinném, hogy ne akarna tudni erről, főképp, ha éppenséggel megelőzhető a baj. nekem macskám még nem, más állatom már halt meg tragikus hirtelenséggel, a szemem láttára. baromi sza.r volt végignézni. igen, annál még az altatás is kategóriákkal jobb. én magam vittem volna el, ha előre tudom, hogy fél óra alatt kimúlik és én végig kell néznem, ahogy megfullad.

ennyi az önámító struccpolitikáról, hogy "ha nem tudunk róla, úgy jobb".

2010. ápr. 17. 11:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem az oldalt. Ott csak két betegségre vizsgálnak.

Viszont örökölni hajlamot igen sokféle bajra lehet. A szív, a máj, az idegrendszer, az agy, a ivarszervek....és még lehetne sorolni.

Szerintem teljesen nem lehet megmondani, egy állat mit hordoz magában és az előjön-e valaha?

2010. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
pontosan, ezért fogom megkérdezni az állatorovosmat, hogy ő tanácsolja-e. vannak azért gyakrabban előforduló betegségek, gondolom ezekre létezik is teszt. na mindegy, majd meglássuk.
2010. ápr. 18. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha közel egy éves és egyébként panaszmentes, akkor

az aggodalmadat túlzottnak tartom. Kicsit nagyon.

2010. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!