Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi értelme a macskának tükröt...

Mi értelme a macskának tükröt mutatni?

Figyelt kérdés
Barátommal befogadtunk egy kiscicát, és hazavittük. A nagyija azt mondta,megeteti, és megmutatja neki a tükröt. Később rákérdeztem, és a barátom azt mondta,akkor nem kóborol el. Ez mit jelent? Tényleg működik? És miért?
2016. júl. 27. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez csak babona.
2016. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Urbanlegend
2016. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Temari-chan ***** válasza:
Ez hulyeseg xD
2016. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Semmi.

Erre rengeteg népi babona van, mint ez, illetve, hogy akkor nem lesz magányos stb...

A valóságban ha még nem látta a tükörképét, vagy játszani akar a "másik cicával" de átlagban inkább megijednek, és felfújják magukat, és miután rájönnek, hogy nincs veszély, már többé nem foglalkoznak vele...

De hosszútávon semmire sem jó, max 5 percre köti le az állatot...

2016. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon aranyos!

Nyilván ettől ugyanúgy elkóborolhat, de baja biztos nem lesz ha kicsit nézegeti magát! :)

Amúgy az én cicáimra pl semmilyen hatással nincs, ha meglátják magukat a tükörben. Mintha csak egy üres fal előtt állnának.

2016. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám, magától megy mindig oda a tükörhöz és játszik "magával".  Aranyosak, az biztos, de én sem hinném, hogy több haszna lenne ennél. 
2016. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy babona. Az a lényeg, hogy a macskát az új helyen tükör elé kell tartani, és akkor nem kóborol el. Vagy valami ilyesmi.
2016. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, most látom benne volt a kérdésben. Akkor semmi. XD
2016. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!