Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan adhatnak pl: a "...

Hogyan adhatnak pl: a " jófogáson" perzsamacsakölyköket 20-ezerért? Mikor, ezek a macsekok jóval drágábbak a nem hirdetéses oldalakon?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Mert valószínűleg ott olyanok hirdetnek, akiknek otthon megfialt a Pötyi macska és gazdát keresnek a kölyköknek, nem pedig tenyésztők.
2016. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert szaporítók: a kölykök szüleiről nem tudni hivatalosan, hogy "kik" is valójában, nincs vagy hamis a törzskönyv, nagy eséllyel sem a szülőknek, sem a kölyköknek nincsenek egészségügyi szűrései/oltásai, nem kaptak minőségi tápot és a "tenyésztésüknek" sem volt célja a fajta vérvonalának javítása.
2016. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Szaporítóknál születtek. Nem költenek sem a szülőkre, sem a kölykökre, csak folyamatosan elletnek.
2016. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

nem az a lényeg, hogy milyen felületen hirdetik.

egyszerű, nem fajtatiszta cicákért nem szoktak pénzt kérni, örülnek ha elviszik a kölyköket.

de sok esetben a kiscica hasonlít az adott népszerű fajtára (pl Sziámi vagy perzsa) és ezért pénzt kérnek a gazdik. semmivel sem különbek, mint azok, akik a keverék kiskutyákat pénzért árulják. ugyanaz. az a 20 ezres perzsa is ki tudja milyen lesz felnőttként. sokat változhat.

aki perzsat akar venni, az jobban teszi, ha tenyésztőtől veszi. az biztos egészséges perzsa lesz. a jófogásos 20ezres meg fajta jellegű keverék, aki jó eséllyel nem volt szűrve semmire.

2016. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Mert egy laikusnak fogalma sincs arról, hogy mennyibe kerül egy fajtatiszta macska vagy akár kutya. A tenyésztők közül sokan (személyes tapasztalat alapján) nem szeretnek felvilágosítást adni az árakról. Én például szerettem volna venni egy bizonyos fajtájú kutyát. 100-150 ezer forintom lett volna rá, de 300 már nem. De a tenyésztő oldalán az volt, hogy aki első körben az árról érdeklődik az ne keresse. Személyesen meg kell nézni az állatot, ismerkedni kell vele, stb. szerintük ez a menete az állatvásárlásnak. De mi a szarnak utazzak 300 km-ert ha nekem nincs pénzem és csak a végén derül ki, amikor már kiválasztottam, hogy bocs nem 100 hanem 300 ezerbe kerül. Én így inkább macskatulajdonos lettem, mivel összeszedtem egy egyszerű házi macskát, aki luxusban él.

Szóval szerintem a tenyésztők is javában tehetnek arról, hogy a szaporítás piaca ennyire pörög.

2016. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Beltenyésztett szaporítók, legtöbbször állatkínzásnak számít amit csinálnak.
2016. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

A család két macskája, név szerint Mihály a kan és Gizi a nőstény perzsa macska megtette azt amit a génjeik megköveteltek. Vagyis Gizi bekapta a legyet, béka nőtt benne, kicsírázott, megesett, kovász került a cipójába, bohóc van a fiókban, bruttósítva lett... na szóval vannak kismacskák. És mivel Mihály vonatkerékpumpáló inasként nem tud eltartani 6 kölyökcicát, ezért Gizivel és a gazdáikkal közösen úgy döntöttek, hogy szerető családot keresnek a porontyoknak.

Egy szó mint száz: ha te annyit akarsz a macskával kezdeni, mint az emberek 99%-a, magyarul simogatni, gügyögni neki meg játszani vele, akkor tökéletesen jó neked egy ilyen 20 ezer forintos "szaporított" macska is. Ugyan azt tudja mint a fajtatiszta, csak nincs róla könyvecskéje.

2016. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Tenyésztőként bekell írjak erre. Nem árulják el az árat?dehogynem csak ne az legyen az első kérdés ennyi :) (az más kérdés,hogy mikor elmondom mennyi akkor elkezdenek üvölteni velem,hogy mit képzelek vagy simán rámrakják)

Egy tenyésztő nem a könyvecskék miatt különb a 20 ezres macskáknál.De kár is itthon tenyésztőkről beszélni perzsánál mert kb van 4 és kész.

2016. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert vagy pénzszerzésre használják, és innen onnan összeszednek fajtajellegű macskákat, nem mondhatnám hogy normális körülmények között tartják(tisztelet a kivételnek)aztán a laikusoknak fajtatisztaként eladják, vagy mert mint ahogy írták is, nem történt ivartalanítás, és a hormonok dolgozni kezdtek.

Én nem mondom azt, hogy egy jófogásos cica nem olyan aranyos, és nem lehet olyan tökéletes házikedvenc, mint egy aranykoszorús tenyészetből való törzskönyves, de azért kell megfizetni az árát, mert ott kicsivel több mindent kínálnak.

Nekem az egyik cicám, aki ugyan menhelyes vt, száraz fipesként hoztuk már el, ugyan akkor még erről nem tudtunk, de gyorsan kiderült, hogy baj van. 5 évig folyamatos gyógyszerkezelés, és orvoshozjárás közepette még velünk volt, aztán végül oltani kelett, mert a betegség ráment a szerveire....én borzasztóan meggyászoltam, és akkor megfogadtam, hogy csak negatív fip felv tesztes cicát veszek magamhoz, ami egy normális tenyészetnél a legalapabb követelmény.

Amúgy hogyha írunk egy kis bemutatkozást a tenyésztőknek(ugyanis a legtöbbje odafigyel arra, hogy milyen helyre adja a csemetéket) és a végére odabiggyesztjük a kérdéseink közé, hogy mellékesen mennyi a cica ára, akkor nem tűnünk olyan bunkónak, és mindjárt megkapjuk a választ.( én konkrétan első körben sosem érdeklődtem az árról, de kapnak tőlem egy oldalast bemutatkozást, pár minőségre tett kérdéssel és 1-2 tanácskéréssel, az állat tartását illetően, a válaszban mégis mindig leírták az árat is, hiába nem kérdeztem)

Ti sem lennétek boldogok, ha nap mint nap azt olvasnátok,hallanátok hogy "jónapot, mennyibe kerül magáná' egy macska?" és előbb utóbb betelne a pohár.

2016. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

9-es, tök szép amit írtál, meg tényleg hasznos, zöldet is nyomtam rá, viszont szerintem itt még mindig a kínáló félben, vagyis a tenyésztőben van a hiba: ő elad egy bizonyos terméket/szolgáltatást, ez pedig a macska. Ezt teljesen röhejesen rosszul teszi, ha a vevőnek kell olyan dolgokért is külön kérvényt benyújtania, hogy hogyan tartsa az állatot és egyáltalán, hogy mennyibe kerül. Szerinted egy akármilyen macskánál 10x többet érő haszonállatnál (ló, szarvasmarha, etc.) lemegy egy ilyen könyörgés a vásárló részéről?

No mindegy, tehát emiatt a nevetségesen ellenszenves hozzáállás miatt minimum töredék annyi állatot tud eladni, mint amennyit amúgy képes lenne. A kisebb forgalom miatt meg ugye nőnek az árak. Hogy én ebből mit látok? Azt, hogy mesterségesen tartják magasan az árakat a tenyésztők. Ez nekem szimpatikus? A lóf...szt. Így sosem fogok tenyésztőtől egy használt autó áráért venni macskát, ha egyszer töredék ennyiért kapok ugyancsak fajtatiszta állatot, vagy akár ingyen egy keveréket (ami mellesleg így zárójelben: ezerszer ellenállóbb mindenféle betegségnek).

Tehát a meglátásom szerint az nem gazemberség, ha hagyják Mircit meg Cicuskát párzani és egy minimális haszonnal lepasszolják az egyébként fajtatiszta és egészséges kölyköket, hanem az, amit a tenyésztők csinálnak: ugyan ez, csak népnyúzó módon, pár oltásért és minimális odafigyelésért több százezer forintot elkérnek pluszba. A kutyánk is "szaporítótól" lett véve 20 ezer forintért, kutya baja, tenyésztőtől meg egy 200-assal több lett volna, hát hülye vagyok én?

2016. júl. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!