Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor ivartalanítsam a kandúrk...

Mikor ivartalanítsam a kandúrkámat?

Figyelt kérdés
Áprilisi születésű. Egy állatorvos honlapján a 12 hetes kort olvastam. Nem korai időpont ez?
2016. aug. 2. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én oltáskor kérdeztem erre rá, nekem a doki azt mondta várjak még vele, mert nagyon kicsi súlya volt 3 hónaposan 70 deka... szóval végül 8 hónaposan lett ivartalanítva.
2016. aug. 2. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Áprilisban születtek és szeptember végén vittük el. Szerintem érdemesebb fiatalon, még nem lesz ivarérett.
2016. aug. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 éves kora előtt ne,mert nem alakulnak ki nála a másodlagos nemi jellegek,pl.a csontozata sem.

Enyém is akkor lett ivartalanítva,a doki elmagyarázta azt hogy miért nem szabad 1 éves kora előtt ivartalanítani.Most egy gyönyörű nagymacska.

2016. aug. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hónaposan lettek az enyémek is töketlenek :) 12 hetes az nagyon korai,12 hetesen még az új otthonát,meg a mama nélküli életet sem szokta meg teljesen!/(Enyémek is áprilisiak,januárba mentünk dokibácsihoz./
2016. aug. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amerikában az a megszokott, hogy már kölyök korban ivartalanítanak, és nincs semmilyen káros következménye. Tévhit, hogy a csontok nem fejlődnek megfelelően, az pedig - már bocsánat - pláne butaság, hogy a másodlagos nemi jellegek nem alakulnak ki. Európában viszont az ivarérettség előtti időszakot preferálják inkább, vagyis kb 4 hónapos - fél éves korban. (Attól is függ, hogy házimacska vagy fajtatiszta, mert egyes fajtatiszták lassabban érnek. Kandúrnál ez azért fontos, mert így biztosan nem alakul ki a jelölő ösztön. (Ha ugyanis már elkezd mindent jelölni a vizeletével, akkor a szokás ivartalanítás után is megmarad, legfeljebb kevésbé lesz büdi.)

De ha bővebben érdekel a téma:

[link]

2016. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régen úgy vélték, meg kell várni az 1 éves kort, sőt, a nőstények esetében azt is mondták, hogy egyszer szülnie kell. Ezeket a nézeteket azonban jócskán meghaladta már az állatorvos-tudomány. Számos kutatás, felmérés igazolja, hogy a korábban ivartalanítottak semmilyen hátrányba nem kerülnek. Legfeljebb a nagyon korán, elválasztás után ivartalanítottak kicsit nagyobbra nőnek. Viszont minél fiatalabb a cica, annál könnyebben viseli a műtétet, annál hamarabb gyógyul.

Én a fél éves kort tartom legideálisabbnak, az én kandúromat is akkor vittük.

2016. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A korai ivartalanításnak egyetlen következménye van, mégpedig az, hogy a csontozat valamivel nagyobb lesz, a nemi hormonok ugyanis gátolják a növekedést. Kandúroknál nagyon nem ajánlott megvárni az ivarérettséget, különben olyan kellemetlenségekkel találod szemben magad, mint a jelölgetés vagy barátságtalan természet.

Egyébként ez ugyan úgy van, mint az embereknél. Minél fiatalabb az állat, annál stabilabb a keringése, tehát annál kisebb az altatás veszélye.

2016. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!