Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítsam így?

Ivartalanítsam így?

Figyelt kérdés
Falun lakunk. Van itt egy állatorvos, van rendelője, de műtője nincs. Ettől függetlenül szokott ivartalanítani cicákat. Egyik ismerősöm cicáját náluk otthon a garázsba ivartalanította. Bővebb infókat a "hogyan"-ról nem tudok, azt tudom, hogy altatva volt, meg eszközei állatorvosként gondolom vannak, de nem egy steril rendelőben műti... Tudom, hogy az ivartalanítás a cicáknál rutin eljárás... vállaljam így? Hogy mondjuk egy garázsban végzik? Vagy inkább ne vállaljam a kockázatot? (Másik állatorvoshoz másik városba leghamarabb csak tavasszal tudnám vinni)
2014. okt. 6. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A helyedben várnék tavaszig. Én nem merném így rábízni egy "orvosra". A kutyám egészséges volt, az orvos steril műtőben műtötte de így se élte túl csórikám...
2014. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha nem csavarog, es nem jelol, es kibirja tavaszig a dolog, akkor varj az ivartalanitassal.

Masreszt, ha rendesen van kiszamolva az altato, es az eszkozok amugy rendesen fertotlenitve vannak, es a sebet rendesen lekezeli, akkor nem gond, ha nem mutoben csinalja.

Azert rengeteg haszonallatot ivartalanitannak a leirtnal rosszabb kornyezetben, es megis megmaradnak.

De. Garazsban semmikeppen sem, mert szerintem ott ilyenkor lenyegesen hidegebb van, mint az idealis. (Az altatas miatt nagyon gyorsan kihulhet, es az tenyleg komoly kockazat)

2014. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha maga az asztal, amin végzik a műtétet steril, meg az eszközök is, akkor nem gáz. A baj a hőmérséklettel van. Ha altatva annak az állatok, nem tudják tartani a testhőjüket. Más a helyzet kandúrnál, ahol egy rövid altatás alatt kb. 10 perc az egész és még varrat sincs, más a nősténynél, ahol mély altatásban hasi vágást végeznek, ami hosszabb idő.
2014. okt. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mit csináljak... Először is utána érdeklődöm, hogy hol csinálná (nálunk garázsban, van nála) meg milyen körülmények között, utána döntök.
2014. okt. 7. 08:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha garázsban megcsinálja, nyilván megcsinálja bárhol máshol, akár a konyhaasztalon is, ha ott szeretnétek... Szóval a hideg nem hiszem, hogy akadály. Egyébként kandúr vagy nőstény?
2014. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
kandúr.
2014. okt. 7. 09:20
 7/14 anonim ***** válasza:
A hideg igen is ajadály, mert altatas alatt csökken a testhő, így ha emellett még hideg is van, akkor jó eséllyel károsodik a macska veséje. Ugye alacsony testhő-alacsony vérnyomás-lassult keringés-nefron (veseszövet) károsodás..
2014. okt. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Arra gondoltam, ha nem lett volna egyértelmű, hogy ha megcsinálhatja a házban, akkor ott nem lesz hideg. És akkor nem jelent akadályt.


Ha kandúr, akkor biztos nem lesz vemhes (:)), így én megvárnám a tavasz és egy rendelőbe vinném el a műtétre, biztos, ami biztos.

2014. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
pfff,nem műtetném a garázsba..Az én dokimnak van műője és mikor megnézhettem a beavatkozást én is kaptam maszkot meg mindent,hogy ne kerüljön szennyeződés be.
2014. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Nézd a legtöbb állatorvosnak nincs műtője, nem visel maszkot stb. hanem az egy szem rendelőjében, az egy szem helyiségében vizsgál, műt, kezel. Ettől még semmi baj sincs velük. A műtét után meg kap antibiotikumot úgyis. Én már sok macskát ivartalaníttattam ilyen orvosoknál, és egynek sem lett baja, több orvosnál bent is maradhattam úgy, hogy se maszkot nem viseltem se semmi. Azon az asztalon csinálta, ugyanúgy, ahogy akkor szokta, mikor simán megyünk, akármivel. Lefertőtleníti mindig mielőtt felpakolják a pácienst és annyi.


Nem azt mondom, a műtő, az extrák a gépek a műtét alatt tök jók, de ez ritka, erre nem sok orvosnak van lehetősége. Az ivartalanítás viszont tök rutin műtét. Basszus régen csizmaszárban herélték a kandúrokat...


Ahhoz képest a legegyszerűbb állatorvos is luxus műtétet csinál. Ezt tanulta az egyetemen, nyilván ismeri a korlátokat, na meg gondolod a malacokat stb. beviszik herélni? Francot, kimegy és ott csinálja.

Még mindig jobb annál, mint aki nem is ivartalanít vagy nem időben teszi.

2014. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!