Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tartja még magát az a...

Meddig tartja még magát az a tévhit, hogy a macskának tejet kell adni?

Figyelt kérdés
Megáll az eszem, hogy itt a gyk-n is minden kérdésnél akad egy nagyokos, aki tejjel akarja itatni a macskát! Hogy lehetne ezt a szörnyű tévhitet kiirtani? Hány macskának kell még kif.snia a belsőségeit, hogy az emberek rájöjjenek arra, hogy nem jó ötlet. Egyáltalán, honnan ered ez a toposz?

#tejivó macska #laktózérzékeny macska
2016. aug. 2. 10:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Amég az emberek is úgy isszák, mintha muszáj lenne, addig ne várjuk, hogy a cicájuknak ne adják. A tej bizonyítottan káros, de az emberek szörnyen tájékozatlanok. Szerintem felmenőleg fog megváltozni a helyzet, ha már az általános iskolás tankönyvekben nem olvashatják a gyerekek azt az elavult és megcáfolt nézetet, hogy a tej jó.
2016. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Tulajdonképpen nem tudom, honnan jön AZ a tévhit, hoyg a macskának ÁRT a tej?


Egyetlen egy macskámnak sem volt még baja töle, pedig már volt vagy 15, és mindegyik 14-20 éves korig élt jó egészségben. Állatorvos csak akkor kellett nekik, amikor a szokásos védöoltásokat kapták, egyik sem volt sosem beteg, annak "ellenére", hogy minden nap kaptak tejet.

2016. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a macskáknak nem kéne tejet adni. De az én cicám egyszerűen megőrül érte! Kövezzetek meg, de havonta, két havonta egyszer kap egy kis felvizezett tejet, és imádja. Nem szokott ennyitől baja lenni, csak mindig kérne belőle többet.
2016. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%
1 hónapja találtam egy akkor 4 hetes kiscicát. Elvittem állatorvoshoz aki azt tanácsolta hogy vegyek neki tejpótló tápszert. Megvettem... a kiscicának nem ízlett.. sőt! A felnőtt macskám sem kért belőle, de még a kutyák sem itták! A bolti tejet viszont mindegyik szereti. Igaz ! Nem napi rendszerességgel isszák!!! Ritkán kapnak belőle! De nem szoktak fosni tőle!
2016. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Fuhh, micsoda borzalom. Az én macskáim szoktak tejet kapni és érdekes módon semmi bajuk. Az idősebb 12 éves és oltáson, ivartalanításon kívül nem látta még orvos. Nálam egyik sem fosik. Nyilván friss víz mellett isszák. Azon még nem gondolkodott el senki, hogy csak a sz*r márkákból van cicatej... Whiskas, Multifit stb. Milyen érdekes, nem? Láttál te Acana, Josera, Brit vagy Royal Canin, Happy Cat stb márkánál cicatejet? Nem tejpotlóra gondolok! Érdemes ezen elgondolkodni. Amúgy ezt mindenki saját maga dönti el, senkinek nincs köze hozzá.
2016. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
A cicáknak valóban semmi szükség tejre de még az embernek sem. Nem hogy kálciumot ad de még el is vonja a szervezetből. Igaza van az első válaszolónak. Lehet hogy nektek nem fosnak a macskáitok de mivel nem tudnak beszélni nem fogjátok soha megérteni mit érez vagy hogyan érzi magát a macs amikor tejet kapott. Nyílván havi egy vizes tej nem okoz akkora problémát mint a tehén tej. A bolti meg úgy fel van hígitva mint a huzat. Gondoljatok csak bele az embernél a laktózérzékenység okozhat súlyos esetben keringési összeomlást. Akk a cicáknál miért ne? Nem minden macska laktózérzékeny de a többségük az. Örüljetek hogy a tietek nem az és szerintetek jól érzi magát tőle.
2016. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen hülyeséget. Akkor te se edd meg amire az embernek nincs szüksége (pl. karácsonyi süti, csomó, kávé), hiába ízlik. Az állatnak is kell öröm. Rengeteg ismerősünk tart cicát és imádják a tejet. Ha rosszul lennének utána, akkor nem innál meg. Nagymamámé 22 évesen halt meg. Minden nap ivott tejet.
2016. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

* csoki

A hülye telefon átírja a szöveget.

Látom minden értelmes ember le lett pontozva.

2016. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Hát ez az kedves utolsó. :/ Aki nem ért egyet, mert jajj a "brit tudósok megállapították hogy a macskák laktózérzékenyek"... a többi meg ezt írja ide. Az nem baj hogy már mindenki leírta, hogy a macskája rendszeresen ivott tejet és jéé semmi baja nem lett, sőt élt 15-20 évig, vagy a jelenlegi cica nem fosik tőle, de azért rossz nekik... ennél jobb bizonyítékot már nem tudunk felmutatni. Amelyik cicus esetleg érzékeny rá, annak vagy nem szabad adni, vagy csak speciális tejet ihat. De a többi miért ne ihatna sima tejet?
2016. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Platypus ***** válasza:
71%
Aki örömet akar okozni a macskájának, az vegyen inkább csirkemájat vagy marhaszívet. Nem csak megvesznek értük, de egészségesek és olcsók is. Tény, hogy a legtöbb macska fosik a tejtől. A kinti macskák gazdáinak nem szokott leesni, mert a macskák diszkréten intézik az ilyesmit. És amelyik nem lesz konkrétan hasmenése, annak sem tesz jót. Lehet, hogy némelyik macska így is 20 évet él, ahogy láncdohányos és alkoholista ember is van 90 év fölött. De ettől ezek még egészségtelen dolgok maradnak. A macska lehet hogy imádja a tejet, de attól még nem lesz jó. A fagyállót is imádják a macskák, pedig abba pár óra alatt belehalnak...
2016. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!