Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel lehet felvidítani egy...

Mivel lehet felvidítani egy macskát?

Figyelt kérdés
Régebben tettem fel kérdést macska depresszióval kapcsolatban. Mitől érzi jól magát egy macska?
2016. aug. 4. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Sok sok simogatás
2016. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 piriiiii ***** válasza:
67%
Ha egy szeretett lény dédelgeti - mondjuk a gazdi ölébe búhat és a gazdi simogatja, cirógatja. Finom falatokkal, játékkal, vagy, ha a természetben lehet. Esetleg más cicák társaságával.
2016. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
16%
adj neki pedigrét
2016. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Tessék sokat simogatni, beszélgetni vele! Nekik is kell, hogy fontosnak érezzék magukat.


Ha a simogatástól, dédelgetéstől láthatóan jobban lesz, akkor meglehet próbálni vele játszani.

2016. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Az elobbiek leirtak a lenyeget de ha mar hozza szokik ugy jatszhatcc vele hogy beirod a you tube ra hogy

Paper gun

Es az elso talalatnal egy papir piszt8lyt fogsz latni itt csak az erdekes hogy ahogy feltekeri a papirt csinalj olyat es azzal az en cicam nagyon elvan ozgatni kell neki es kaparja ragja es jatszik vele nagyon jo!!!

2016. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De pont hogy az a probléma hogy nem hagyja magát. Leírásban ezért írtam depressziót.

Régen imádott játszani és állandóan simogattam, de azóta lefialt, és néha napján dorombol csak egy picit, olyan mintha nem akarna velem lenni. Kinti, természet megvan, több macskánk van, valamint szomszédokból is jönnek át macskák, tehát társaság is adott.

Ezért nem tudom mivel dobhatnám fel őt...

2016. aug. 4. 16:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Mit csinál amúgy a cica, miben mutatkozik meg a depressziója? A kölykei még nála vannak amúgy? Mennyi ideje fialt le?
2016. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Pár hónapja tavasszal, 5-öt, még 1 van nálunk.

A depresszió alatt azt értem, hogy míg régen kedves, bújós, játékos cica volt, aki eltűnt napközben a természetben most már: csak a ház körül fekszik, nem lehet hozáérni, mert ha simogatni kezdem odébb megy tőlem... nem félős, hanem..hisztis. Csak az érdekli, hogy enni kapjon, ha hívom nem jön oda, elsétál mellettem, nem emelhetem fel (állandóan karban tartva simogattam). Mit mondhatnék még...

A táplálkpzásával kapcsolatban pedig: ha enni kapnak a cicák (velük együtt 4 van) odamegy enni, de aztán megy a többi is és hagyja hogy elegyenek előle mindent... de mindenre csak fintorog, hisztizik a kajáért de nem kell neki... múltkor még a csirke maradékunk sem kellett neki, pedig azt úgy eszil mint akik egy hónapja nem ettek.

2016. aug. 4. 17:21
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha a kérdésed komoly, akkor először is vidd el állatorvoshoz, és vizsgáltasd ki, mert könnyen lehet, hogy beteg. Főleg, ha étvágya sincs.


Ha ez megtörtént, és nincs semmi baja (vagy ha van, akkor azt gyógyítják, kezelik), akkor ivartalaníttasd. Utána vidd be magaddal a lakásba. Hamarosan kezessé válik.


Most a kinti, ivaros cicák félvad életét éli, plusz lehet, hogy valami baja is van. A nem evés erre utal.


Egy biztos: nem depressziós.

2016. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Próbálj macska mentát:D
2016. aug. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!