Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a Macskák a leg...

Igaz, hogy a Macskák a leg kegyetlenebb gyilkológépek? Aranyosak stb. De gonoszak amúgy? Macskám van.

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Az állatok nem képesek gonoszságra. Azt csinálják amit az ösztöneik diktélnak nekik a túlélés/szaporodás érdekében. Csak az emberek képesek arra, hogy ok nélkül, feleslegesen rosszat okozzanak másoknak és élvezzék.
2016. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem gonoszak, de valóban vérengzők. A házi macskák sportból is ölnek állatot, nekik ez szórakozás is, nem csak táplálék. Erdőbe nem is szabad vinni, mert kiirtja az énekesmadarakat.
2016. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Az tény hogy nem kizárólag táplálék szerzés céljából hanem ösztönből vadásznak, ami azért nem titulálható hobbi ölésnek. De tény hogy a valóban háznál élő rendesen táplált macsekok is vadásznak, haza viszik a gazdinak, gyakorlatilag sose eszik meg a zsákmányt.


A másik hogy nem egy mozdulattal végez az áldozatával hanem játszik vele, ha úgy tetszik kínozza. Bevallom ennek pontos okát nem tudom, de bizonyosan nem tudatos gúnyos "szenvedj csak" "nevetés" kíséri.


Minden esetre ez a két tény ami miatt kegyetlen gyilkosnak vannak titulálva.

2016. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A rettegő állatban különböző stresszhormonok szabadulnak fel. (Az emberben ez az adrenalin, kortizol, stb. - nem tudom, hogy náluk ugyanezek a hormonok futnak-e.) A stresszhormonok egyik hatása az, hogy az izmokban és a májban található glikogént (összefűzött cukorlánc) feldarabolja cukorrá, és kiküldje a vérbe, hogy minden, a túléléshez szükséges szövet elég energiát kapjon.


Ez édesebbé teszi az áldozat vérét és húsát. Ugyanakkor, elvileg a macska nem sokat érez az édes ízből, szóval látok itt némi paradoxont.

2016. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Például az egerek szempontjából igaz.

A gonoszság emberi tulajdonság, az állatok nem gonoszak. Viszont valóban nagy vadászok, mindent megfognak, ami mozog.

2016. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok.Tehát igazak a legendák.Enyém 3éves nagyon imádom,olyanokat be lehet tanítani nekik hogy nem is hinném.Pedig kutyám is volt.Sőtt,ez a macsek úgymond magától is tanul.Nem tudom hogy képes erre.Egyszer hozott az ágyamba egy nagy zöld gabócát,lerakta és nyávogott egyet nekem.Mintha azt mondta volna "hoztam kaját egyél" Mondjuk én ilyedtemben a plafonig ugrottam.
2016. aug. 4. 20:04
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Azt hallottam az egyik tv műsorban hogy a macskák több énekes madár populáció kihalását okozták.
2016. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg pontosan azt mondta, hogy hozott enni, egyél :)

A cicák is nagyon értelmesek, csak másként, mint a kutyák, de megkockáztatom, hogy a maguk módják értelmesebbek. (Mindkettő van).

2016. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hihetetlen ez soha nem gondolt volna hogy ilyenek a macsekok.
2016. aug. 4. 21:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég fura, ha egy homo sapiens gonoszsággal vádol meg egy macskát... Sokkal kártékonyabbak és gonoszabbak vagyunk nála, persze nagy a szórás... Az ember nagyon komoly kihalási eseményt okoz, évi elég sok faj hal ki miatta.


A többiek már mind leírták, amit én írtam volna a macskák vadászatáról.

A mienk amúgy nem tűnik kegyetlennek. Elkapja a pockot, majd döglötten hazahozza játszani. De ha élve játszik is vele - a világ kegyetlen, az állatok ösztönszerű táplálkozásában vannak rosszabb dolgok is.

2016. aug. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!