Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Néhány hetes kiscicából...

Néhány hetes kiscicából hogyan tudnám kiírtani a bolhákat?

Figyelt kérdés
Bolhaírtó nyakörv kizárva. Vettem neki ilyen port, hogy rá kell szórni és bő vízzel le kell mosni, de nem bírja a vizet, én pedig nem szeretném kínozni.

2016. aug. 6. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A vizet megszokja, emiatt ne aggódj.


Egyébként állatorvostól kérj tanácsot, és egyben féregtelenítőt is, mert férges is.

2016. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legcélszerűbb pedig a bolhaírtós sampon, de lehet olyan port is kapni, amit nem kell lemosni vagy cseppentős... A féreghajtást se felejtsd el, gondolom talált cica, ha ennyire elhanyagolt...
2016. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Fürdést javaslok én is.

A cica testhőmérséklete magasabb, és szeretik is a meleget. Úgyhogy neki más (melegebb) fürdővíz kell, mint ami neked kellemes.

Először nyugtalan lesz. De ha finom, simogató mozdulatokkal vizezed, samponozod és öblíted, el fogja viselni. Szárítani bonyolultabb. :)

Kánikulában elég lehet, ha többször áttörlöd, és tiszta helyen szárad.

2016. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Enyémet havonta egyszer befújom késleltetett hatású rovarirtó spray-vel és használ.
2016. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Frontline spré használható anyamacskára és akár az újszülött alomra is.
2016. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Efipro, vagy Stronghold baby. Allatorvosnal vegyél, vidd a cicát is, vizsgálják meg, és feregtelenitsek is, ha eddig nem volt. Ne szerencsetlenkedj porokkal, meg tescos samponokkal, a bolhat kiscicabol allatorvosnak kell kiirtani.
2016. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem talált cica, tiszta alomból és családtól származik, csak a bolhákkal még régebben meggyűlt bajom és gondoltam most nem fogom őket beengedni a lakásba. De a cica túlságosan a szívemhez nőtt ahhoz, hogy a bolhákra hivatkozva kizárjam a lakásból.
2016. aug. 7. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!