Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állandóan élő/döglöt...

MárkLOL kérdése:

A macskám állandóan élő/döglött egeret hoz be a lakásba. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

4 éve költöztünk Zuglóba, az utóbbi pár hónapban elkezdett egereket hozni nekünk, fogalmunk sincs miért eddig ilyen nem fordult elő. Az a legnagyobb baj ,hogy behozza és aztán nem is foglalkozik vele, én kell mindig elkapjam az egeret ameddig ő mozizik.. :D (10 éves fiú cica (ivartalanított))


Valamit tudnék tenni amivel letudnám szoktatni? Megvonni nem szeretném attól ,hogy kimenjen a szabadba hiszen már 10 éve így szokta meg. Azon kívül bármit megtennék ellene :)



#macska #egér #elpusztult egér #macska egereket hoz
2016. aug. 13. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A zsákmányt neked hozza ajándékba. Minden rendes vadászösztönnel rendelkező macska csinál ilyet. Ha halott a préda, még szerencsés vagy, mi vesződtünk már élővel is :)

Az egyetlen út, ha jelzed neki, hogy ez nem tetszik neked, ha rajtakapod, hogy hozza, elűzöd a macskát a zsákmánnyal.

2016. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, most olvasom, hogy élő a zsákmány... :) Sajnos az ösztön nem kapcsolható ki, és ő tényleg azt érzi, hogy hatalmas jót tett veled.
2016. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ hasznos volt! :)
2016. aug. 13. 10:52
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Itt a gyakorikérdéseken egyik kérdező csengőt akasztott a macska nyakába és az elriasztotta az egereket, nem tudta elkapni.
2016. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na ez hatalmas ötlet!! :D Meg is próbálom hátha nekem is bejön
2016. aug. 13. 10:57
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Hű, ez jó ötlet! Erre nem gondoltam még, de akkor talán lehet, hogy a második macskánk azért nem vadászott soha, mert csilingelős nyakörve volt? :)

Köszönöm a tippet én is!

Első voltam.

2016. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
(Sziasztok! Kicsit off lesz, de jó lenne, ha tudnátok írni! Nálunk is van macska, hozza a zsákmányt is, nap mint nap, tudom, hogy kedves, rólunk szeretne gondoskodni. :-) Mivel mi nem szoktuk megenni az egérkéket, ezért végül ő elfogyasztja. Ami teljesen oké, hiszen az a természetes tápláléka. DE! Szerintem a szomszéd telken elképzelhető, hogy mérgezett egeret evett, napokig nem láttuk és elég ramaty állapotban jött elő. Kérdezem tőletek: ha a mérgezett egér evés elkerülése miatt csengőt akasztanánk a macska nyakába - ahogyan javasolta az egyik hozzászóló - attól nem "dilizne" be a macska? Illetve, ha folyton kint van - kinti macska - akkor nem akad bele ágakba, kerítésbe a nyakörv - mert feltételezem, hogy szükséges valamilyen pánt a nyakába, hogy azon lógjon a csengő?! Köszi, ha írtok.)
2016. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
86%
Nem szabad csengőt akasztani a nyakába, mert megbolondul az állandó csilingeléstől. A macskák hallása sokkal jobb mint az emberé, úgyhogy neki sokkal rosszabb, de te is kipróbálhatod, hogy milyen ha csnegő van a nyakadban egész nap és minden dolog miatt csilingelni kezd...
2016. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Én sem ajánlanám a csengőt.

Nekem egy időben a sok közül két fülbevalóm koccant össze minden mozdulatra, nagyon halkan, de azért hallottam.

Nagyon menő volt, úgyhogy pár hétig kínlódtam vele, annál viszont már nem bírtam tovább :D

Egy cicának nyilván ez sokkalta rosszabb, pláne, ha nem bírja levenni magáról.

2016. aug. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
(Köszi! Egyéb ötletetek van esetleg azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehetne azt megakadályozni, hogy mérgezett egeret kapjon el?)
2016. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!