Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nincs olyan munka vagy állásle...

Nincs olyan munka vagy álláslehetőség amin a macskákért kell élni?

Figyelt kérdés
Bármit megtennék értük,kiskorom óta velük élek,karácsonyokra cicás lexikonokat és könyveket kaptam amit nem kevésszer tanulmányoztam át. Fejből tudok 20 macskafajtát és azok jellegzetességeit. A viselkedésüket és érzelmüket azonnal felismerem és már méterekről is be tudom saccolni hogy hím vagy nőstény cicával van dolgunk. Mindig azt mondták: "csak abban lehetsz igazán jó amit szeretsz így csináld azt!". Butaság vagy van reményem nekik élni?

2016. aug. 16. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Élhetsz értük, de csak belőlük sajna nem fogsz megélni. Magyarországon az egyetlen állatokkal kapcsolatos megélhetési lehetőség az állatorvosi szakma. A többivel vagy nagyon nehéz elhelyezkedni, vagy nevetségesen keveset fizetnek. Így kereseti lehetőséget valszeg mást kell keresned...

Viszont amit egyrészt tudnék neked ajánlani, az a tenyésztés. Igencsak érteni kell a cicákhoz hozzá, és minden nap cicák fognak körbevenni, járhatsz kiállításokra, ahol szintén cicabolond emberekkel ismerkedhetsz. És emell7ett tökéletesítheted az általad kedvelt fajtát(-kat).

Én pl állatmentőként "másodállásozom" már 6 éve. Kereseted nincs, csak kiadásod, ami szép magasra tud rúglni. Én csak cicákkal és kisemlősökkel, illetve vadállatokkal dolgozom. Az árvákat felnevelem, a betegeket dokihoz viszem, a lelki sérülteket szocializálom, addig vannak velem, amíg helyre nem jönnek, és gazdihoz nem kerülhetnek, vagy éppen vissza a vadonba. Ugyan már 6 éve nem aludtam ki magam, de nem hagynám abba. Most fejeztem be 9 cicababa(2 alom) "szoptatását". Ami jó ebben, hogy segítesz azokon az állatokon, akik nélküled elpusztultulnának, és annyit vállasz be, amennyit elbírsz, senki sem kötelez semmire. Én is macskabolond vagyok, ezért pl nem is foglalkozom kutyusok mentésével. Arra vannak sokan mások :)

Más így hirtelen nem jut eszembe, ami kifejzetten cicás. Másodállásként esetleg macskaviselkedés szakértő lehetnél még, de nem tudom, erre magyarországon mennyire lenne kereslet, és csak ebből valszeg nem tudnál megélni.

2016. aug. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ennyire macskás vagy, akkor a TENYÉSZTÉST (nem a szaporítást) javaslom. Csak veds figyelembe, hogy ha ebben az országban vásárolsz, akkor nagy eséllyel rokonok lesznek. Az egyiket érdemes lenne külföldről venni. Ha tisztességesen csinálod és minden szűrés, oltás, kiállítás megvan, akkor egész szépen tudsz vele keresni.
2016. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!