Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska megfogása?

Kóbor macska megfogása?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtünk el etetni egy cicát a kertünkben, elég soványka volt, gazdája valószínűleg nincs. Sárgás-narancs színű ( nem igazán tudom inkább egy elég fakó narancsra hasonlít ).

Arra gondoltam, hogy pár hónap után hozzám tud szokni, és nem is az idővel lenne probléma, hiszen tudom, hogy idő kell a bizalmához.

Viszont az utóbbi két napban elképesztő gennyes, és vörös lett a szeme, és étvágytalannak tűnik. ( Valószínűleg össze is kapott valakivel mostanában, a mellső lábánál ott egy seb. )

Nem szeretnék várni, amíg rosszabbodik a helyzet, úgyhogy gondoltam ha valahogy eltudnám kapni, akkor esetleg orvos is láthatná.

Az egyetlen bibi, hogy én nem vagyok felnőtt, nem tudok magamnak rendes csapdát venni, és a szüleim csak abba egyeztek bele, hogy ha sikerül megfognom akkor segítenek elvinni orvoshoz. A többit magamnak kéne elintéznem.

Valakinek lenne ötlete egy házilag készített csapdához, vagy tapasztalatok ilyen helyzetben jól jönnének.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 29. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Elintézik maguknak . Csapda nem kell , megvadul tőle , jobb száraz táp tiszta víz és az alvás rendbe teszi őket .
2016. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
A csapdát felejtsd el, egy életre elijesztenéd.
2016. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha van olyan macska hordozó a háznál amiben vinnéd a dokihoz, akkor azt tedd ki, és tegyél bele kaját. A macska egy idő után bemegy, és akkor rátudod zárni az ajtót.
2016. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát rendben, akkor azt hiszem a csapda kilőve.

Macskahordozós ötletet köszönöm, volt is régebben, de egyelőre még keresem.

2016. aug. 29. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi fogtunk be csapdával macskát, nem őrült meg tőle. Mikor benn volt, rögtön letakartuk a csapdát, bevittük a lakásba és ott nyitottuk ki. Persze, kirohant belőle, de a finom falatokra csak előbújt.Az eredeti kérdéshez: Próbálj meg kölcsönkérni csapdát. Mi egy kutyamenhelytől kaptuk kölcsön. a hordozóval nem tudod befogni, mert ahogy közelítesz, kirohan belőle.
2016. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!