Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Titeket nem zavar, hogy...

Titeket nem zavar, hogy szinte az összes kutyás szájkosár nélkül jön az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Ahányszor visszük a cicát az orvoshoz(persze hordozóban és csak a vizsgállóban vesszük ki) állandóan belefutunk ilyenbe. A legutóbb konkrétan egy 4 tagú család rontott be a vizsgállóba a vizslájukkal akin még póráz se volt. Cicám van de szeretem a kutyákat,nekem is volt de mindig póráz és szájkosár volt az alap.Márcsak azért is mert ki tudja ki van a váróban,ez a kutya érdeke is nem?

2016. aug. 29. 01:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Persze a póráz alap, de szájkosár? Nem túlzás ez egy kicsit?
2016. aug. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Engem sem zavar.
2016. aug. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Kutyám és macskám is van, és nem zavar.

Egész életében szájkosárban tartani egy állatot kegyetlenség. Ha csak a vizsgálathoz kell, azt biztosítja az orvos, nem kell sajátot vinni.

A macskát nem fogja érdekelni, hogy a kutyán van-e, ugyanúgy meg fog ijedni. Azt pedig nem hiszem, hogy a kutya ott nekiállna bármi mást is tenni a macskával. Ott egy csomó ember és ráadásul ilyen helyen a legtöbb állat eléggé fél.

Szállítódobozban meg különben is mi baja történhetne? Ugatni, rohangálni szájkosárban is lehet.

Nem tudom felétek hogy megy, de nálunk mindenki vár a sorára és senki nem jön be a rendelőbe amikor egy páciens már bent van és kienegedi a macskáját.

Ja, amúgy meg vannak jólnevelt, kiképzett kutyák is.

2016. aug. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Miért kéne a kutyáSra szájkosár?
2016. aug. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

A macskára sem tesznek "körömkosarat".

Pedig ő is nagyon csúnya sebeket tudna eljteni.

Szerintem is csak olyan kutyára kell, ami nem kiszámítható. Rendben a póráz az alap. Bár vannak annyira jól "iskolázott" kutyák, akiknél az is csak a megnyugtatás miatt kell.

2016. aug. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ede1219 ***** válasza:
100%

"Ha csak a vizsgálathoz kell, azt biztosítja az orvos, nem kell sajátot vinni. "


Én mindig vittem magammal a saját szájkosarukat, és a rendelőben -nem a váróban, mert az túlzás lenne- ráraktam a kutyáimra, mert nem voltak barátok az orvossal.

2016. aug. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kutyám normálisan viselkedik, nem támadja meg sem a többi állatot (amúgy is pórázon van, oda sem mehet hozzájuk), sem az orvost, sem más embereket, nem látom indokoltnak, hogy szájkosár legyen rajta.

Felesleges a szájkosár. Arra a kutyára kell csak, aki veszélyt jelent más emberekre, állatokra, és a gazdája esetleg anélkül nem bír vele.

2016. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én cicàt szoktam vinni dokihoz és soha nem làttam még szàjkosàrban kutyàt..volt hogy meglàtta a cicàmat a kutya s elkezdett rà ugatni de a gazdàja szépen rendre intette a kutyust semmi baj nem volt még soha
2016. aug. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért zavarna? Van kutyám is meg macskám is, eszembe nem jutna rá szájkosarat tenni. Van neki, de sosem használtam.

Nem gondolom, hogy a kutya érdeke lenne a szájkosár...

2016. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még soha nem jutott eszembe, hogy kéne rájuk, cicákkal járok én is. Egyébként is általában úgy be vannak tojva, hogy nemigen érdekli őket még a macska sem. Múltkor egy németjuhász bepisilt az ajtóban, miközben mentek befelé :)
2016. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!