Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskam megfogott egy...

A macskam megfogott egy denevert? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
szoval berhazban lakunk, a 4. emeleten, van ket macskank de nincsnek beoltva veszettseg ellen mert hat hazi macskak. ( en beakartam oket oltatni, anyam nem akarta :/ ) aztan most a macskam ult az ablakban es valahogy megfogott egy denevert nem tudom hogyan, de ott harapta es alig tudtam rola leszedni ( szerencsere nem a denever harapta ot) Ha a denever veszett volt akkor a cicam igy is megfertozodhet? ugy tudom hogy csak harapassal terjedik akkor nyilvan a veszett allat nyalaval, de nem vagyok benne biztos... masodik kerdesem hogy honnan tudom hogy a denever veszett? mikor bementunk megnezni hogy hol van nem tamadt rank hanem befutott a szekreny ala.. es szerintetek ki fog tudni menni? nagyon sajnalom szegenyt mert mivan ha megserult a szarnya vagy valami:(

2016. szept. 9. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Így is megfertőződhet, igen.

Ha megsérült, nem valószínű, hogy tud menni. Valószínűleg el fog pusztulni.

A cicát mindenesetre elvinném állatorvoshoz, és kikérném a véleményét az oltással kapcsolatban, ill. beoltatnám.

2016. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja es azer szeretnem tudni hogy a denever veszett-e mer akkor anyaval kihoznank de ha veszett ugy eleg veszelyes lenne :( szerencsere a macskat tenyleg nem harapta meg ezer nemtudok rajonni hogy foghatta meg
2016. szept. 9. 21:06
 3/10 Platypus ***** válasza:
100%

Még ha veszett is lenne, ha holnap elviszitek a macskákat beoltatni, nem lesz baj. A denevér valószínűleg el fog pusztulni, nagyon törékeny kis állatok, nem túl valószínű, hogy megúszta belső sérülés nélkül. Ha esetleg sikerül élve elkapni, akkor rakjátok be egy dobozba és adjátok le egy természetvédelmi mentőhelyen. Ott a veszettség kérdését is tisztázzák. Az ablakra meg rakjatok macskahálót, mert a macska is kieshet a negyedikről és abban nem lesz köszönet...


[link]

2016. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Veszettséget így ránézésre sajnos nem lehet megállapítani.
2016. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Es az oltas mennyibe kerul kb?
2016. szept. 9. 21:21
 6/10 Platypus ***** válasza:
4000 körül van. És mindkettőnek be kéne adatni.
2016. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártunk kb. két hete, de az állatorvos megnyugtatott minket (alapból Magyarországon nagyon ritka a denevérveszettség), hogy elég valószínűtlen, hogy bármi baj lenne ebből, de azért oltassuk be a cicát veszettség ellen.
2016. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi is megyunk holnap beoltatni oket :) koszonom a valaszokat, azota a denever amugy mar kiment, lehet meg sikerult idoben leszednem rola a cicamat es nem lett nagy baja :)
2016. szept. 9. 23:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, én azt olvastam, hogy a denevér és a süni a legveszélyesebb veszettség szempontjából :(
2016. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hat igen, meg a voros roka :/
2016. szept. 11. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!