Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kandur macskámat is muszáj...

A kandur macskámat is muszáj ívartalanittatni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Semmit se muszály, csak tovább él a macska
2016. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Erősen ajánlott. 1.Ha lakásban él, jelölni fog, ami eléggé kellemetlen szagú. 2. Ha kijárós, a tavaszi-őszi nőstény tüzelési időszakban csavarogni, verekedni fog, ész nélkül rohan esetleg egy jármű alá.
2016. szept. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Nekem több macskám is volt. Az elsőt még gyerekkoromban kaptam. Nem volt ivartalanítva, de csak szoba cica volt. 17 évig élt a drágám. Sosem jelölt.

Utána pár évvel később újra jött egy cica. Ő sem volt ivartalanítva. Ő is csak benti cica volt. 15 évig élt.

Most megint van egy brit shorthair cicám. Ő most 3 éves. Benti cica, nincs ivartalanítva. Nem jelöl, nyugodt cica, makk egészséges. Csütörtökön voltunk az évi teljes orvosi vizsgálaton. Nem kötelező, de én minden cicámnál ragaszkodtam az évi általános orvosi vizsgálathoz.

Én szerintem ha csak benti cica, és nem jelöl, akkor nem muszáj ivartalanítani. Azt, hogy tovább él az amelyik ivartalanítva van, butaság. 20-30-50-100 évvel ezelőtt nem volt szokás ivartalanítani mégis akár 20 évet is éltek a benti cicák. A kintiek kevesebbet mert több zavaró tényező van.

2016. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%
Utolsó, csak az a baj azzal, jogy mi volt 20-30-50-100 évvel ezelőtt, hogy akkor még nem voltak ilyen kényesek az emberek mint most, és mivel a háziállatok az emberekkel együtt élnek, ők sem voltak. Azóta az emberek, és ennek következményeként pedig a háziállatok is kényesebbek lettek.
2016. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
100 ével ezelött nem sürün éltek lakàsban a macsik inkàbb voltak hàzőrzök akkor tàjt az egerek patkànyok végett
2016. szept. 11. 00:22
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Időpont tegnap 23:48


Azért 20-30 évvel ezelőtt is voltak kényes emberek és olyanok akik nem voltak kényesek: ma is ez a helyzet. De ez nem befolyásolja a macskák életét. Évekkel ezelőtt is akik igazi imádok voltak, azok figyeltek a kedvencük megfelelő életszínvonalára. Azért olyan nagyon nem változott ezen a téren a világ. Talán csak annyi, hogy 20-30 éve házikosztot is ettek az éllatok, mégis 15-20 évet eléltek.

2016. szept. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"100 ével ezelött nem sürün éltek lakàsban a macsik inkàbb voltak hàzőrzök akkor tàjt az egerek patkànyok végett"


Tudod mi volt az ókori Egyiptom szent állata? Amit ha valaki kínzott volna az halállal lakol? Vagy egy égő házból kötelező volt kimenteni? A macska. Házimacskák voltak, lakásban/ házakban tartották.

Szóval 100 évvel ezelőtt is sokan házban tartották.

1500-as években Richelieu bíboros több macskát tartott házban

2016. szept. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
100%
A harmadiknak vagy lottóznia kéne, vagy nem is kandúr macskái voltak. Nagyon-nagyon ritka az a kandúr, ami nem jelöl. És jelölős kandúr lakta lakásba lépni felejthetetlen élmény. Nagyon durván szagláskárosultnak kell lenni, hogy az ne zavarjon valakit.
2016. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, csak érdemes, ha nem szeretnéd, hogy állandóan csavarogjon, verekedjen a többi kandúrral, tele legyen sebekkel, esetleg halálos betegségeket szedjen össze eközben. Nagyobb eséllyel üti el autó, fogja meg kutya, amikor hajtja a párzási ösztön.
2016. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Azért 20-30 évvel ezelőtt is voltak kényes emberek és olyanok akik nem voltak kényesek: ma is ez a helyzet. De ez nem befolyásolja a macskák életét."


Igaz, hogy akkor is voltak kényes emberek, de egyértelműen kevesebb volt belőlük. Szerintem ha egy mai átlag ember kihívna egy 100 évvel ezelőtti átlag embert verekedésre, a 100 évvel ezelőtti átlag embernek nagyobb esélye lenne győzni. És igen is befolyásolja a macskák életét, mert a macskák is ugyan úgy kényesebbé válnak a jobb körülmények hatására, mint az emberek, mivel emberek mellett élnek.

2016. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!