Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért utálják a vizet?

A macskák miért utálják a vizet?

Figyelt kérdés
Miért nem szeretnek fürdeni? Úgy tudom, egyes nagymacskafélék, pl. a tigrisek kifejezetten szeretnek úszni.
2016. szept. 11. 19:11
 1/7 anonim válasza:
100%

Azért, mert ilyenkor a bundájuk annyira vizes lesz, hogy "lehúzza" őket, és ugye az annyira nem lehet kellemes nekik.

Emellett másik ok lehet az, hogy ugye a szaglásérzékük is annyira fejlett, hogy a vízben található kémikus anyagokat is ki tudják szagolni. :)

2016. szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ugyanezek igazak a tigrisre, vagy épp a kutyákra is.
2016. szept. 11. 19:54
 3/7 anonim válasza:
100%
Az lehet, én sajnos csak ennyit tudtam erről mondani. Ezt csak a macskák tudhatják úgy igazából. :D
2016. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért mert egész nap melóznak a macskák hogy fényesre nyaljàk a bundájukat és ha vizes lesz a bundája elkezdheti elölről amúgy vannak cicák akik viszont kifejezetten imádják a vizet például a török van
2016. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy igazából jól úsznak csak nem szeretik ha összetapad a bundájuk és még lehet hogy fáznak is!
2016. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha belegondolunk, milyen a természetes közegük, pl. vadmacskának (akár itthon is van, eléldegél egy erdőben), vagy egy nagymacskának a szavannán, alapvetően nem lételemük, nem természetes közegük a víz. Megisszák, mint mindenki, mint minden vadon élő állat, egy patakból, tóból, tócsából, stb. De nem jellemző pl. hogy halásznának, nincs úszólábuk, hogy még ilyen jókat írjak, nem laknak vízparton, nem onnan szerzik a táplálékukat, stb. Házimacskákkal ugyanez volt. Eléldegéltek az ember közelében, szárazföldön élő állatokat fogyasztottak zsákmányként. Néhányan állítólag hajóztak a tengerészekkel, de azt azért nem hinném, hogy ők minden reggel ugrottak egy hasast a hajóról. Nyilván ők is rágcsálókat irtottak a hajón.
2016. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A török van például kifejezetten szereti a vizet!
2016. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!